Jdi na obsah Jdi na menu
 


Posjezdové tlachání o jednotě a přátelství.

27. 3. 2011

Nedávno skončil Sjezd ČSSD. Byl to Sjezd plný emocí a ukázka rozdělené strany. Je samozřejmé, že se domlouvalo, spojovali se kraje a rozhodovalo se o tom kdo bude předsedou. Že je strana rozdělená, dokázaly volby předsedy, výběr místopředsedů i reakce mnoha delegátů na zprávu, že se na Sjezd přijede podívat expředseda Paroubek.

ČSSD je stranou, která má mnoho důvodů být v této době jasně vymezena proti koalici. Koalice je totálně rozloženým produktem, který sebou přináší vše jen ne pravicovost a soudržnost. Zvyšuje daně, ceny, snižuje mzdy a zvyšuje nezaměstnanost. S koalicí zmítá spousta skandálů a proti koalici jsou všichni a všichni mají koalice dost. Proto nemohl uspět Hašek, který byl spíše pro větší spolupráci s některými koaličními stranami. Velká neschopnost koaličních stran už zašla  příliš daleko a jakékoliv námluvy s nimi by byli pro ČSSD katastrofou. Hašek podpořil koalici v Praze a vůbec mu nepřišlo na mysl, že lidé už mají dost oranžovomodrých milionářů a zlodějů všude, včetně Ústeckého kraje.

Proto byl Sobotka mírným favoritem. Samozřejmě, že při účasti 600 delegátů je to nejisté a složité. Někteří naši novináři však měli jasno: Paroubek a Benda to zvládli a máme předsedou Sobotku. Nemyslím si, že to bylo přesně tak a ve chvíli, kdy rozhoduje několik hlasů je těžké říci, který kraj skutečně hlasy dodal. Souhlasím však s tím, že Paroubek má ve straně dost silnou pozici a je dost členů, kteří nejsou přesvědčeni o správnosti jeho odstoupení a už vůbec nepodporují jednání vedení strany, kteří stáli kolem něho, podporovali ho a pak otočili a stali se jeho největšími nepřáteli. Za příklad může sloužit Škromach, který se ve vedení drží roky a má za sebou mnoho otáček, některé až o 180°. Bendu, zase podporuje nemalá skupina lidí v Ústeckém kraji a považují jeho nezvolení za nespravedlivé, neboť přivedl kraj k historicky největšímu úspěchu ČSSD v Krajských volbách.

Situace v Ústeckém kraji ukazuje jak křehké je bytí sociálních demokratů u moci. Nedávný zásah proti Radě regionu Severozápad v jehož čele stojí 11 členů ČSSD je velice nebezpečnou a pro stranu velice riskantní věcí, neboť ČSSD přímo ohrožuje a ti kteří nás tam zastupují straně svými některými akcemi škodí. Ústecký kraj měl velký zájem na zvolení Haška do funkce předsedy ČSSD a dělal všechno pro to, aby se tak stalo. Hašek svým spojením s některými lidmi z Ústeckého kraje si však spíš ublížil, než pomohl. Ústecký kraj je totiž rozdělený a nikdy nemohl Hašek počítat s tím, že dostane hlasy všech delegátů z Ústeckého kraje. Ve chvíli kdy Hašek nemohl počítat se všemi hlasy z Jihomoravského kraje, neboť oba kandidáti jsou z tohoto kraje, rozhodovali spíše kraje jiné, než Ústecký a Jihomoravský.

Sobotka na Sjezdu porušil zvyk předsedů, doporučovat svého protikandidáta na místopředsedu a Haška nepodpořil. Já osobně s tím problém nemám, neboť toto ve Stanovách není a Sobotka nemusí Haška vedle sebe chtít. To, že byl Hašek zvolen prvním místopředsedou vypovídá spíše o tom, že delegáti nechtěli už tak vyhrocenou situaci ještě více eskalovat, neboť důležitější pro ně bylo, kdo je předsedou. Volba dalších místopředsedů už vyzněla spíše ve prospěch Sobotky. Zaorálek a Dientsbier jsou na stejné vlně jako předseda. Benešová i když byla navržená za Ústecký kraj asi proto, že odvolala justiční mafii, neboť tou se to u nás jen hemží a nejen v justici, určitě nebude žádnou rohožkou a dá se těžko předpokládat, že bude Haškovou nevěstkou. Jediný, kdo vsadil na Haška celý svůj zbytek budoucnosti byl Škromach a totálně prohrál. Právě on nejvíce mluví o jednotě strany. Je to však sen a strana je rozdělena více, než kdykoliv dříve.

Kdo na tomto Sjezdu dokázal excelovat a doslova překvapil všechny svým vystupováním a chováním, byl moderátor tohoto Sjezdu Roman Onderka. Byť to neměl vůbec lehké neboť sám ze stejného kraje jako Sobotka a Hašek, nehnul brvou a zachoval se jako profesionál,  který nedal najevo sympatie jedné či druhé straně. Roman Onderka měl být členem užšího vedení strany. Doplatil však na to, že tři z jednoho kraje by bylo pro delegáty nepřijatelné. Jinak však mu je třeba upřímně poděkovat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Houska hrál na city.

(Milan, 30. 3. 2011 7:54)

Na KVV se omluvil Foldynovi za podraz, na něm, když se volil nový předseda KVV. To bylo v době Standy Grosse. Ten chlap se zbláznil a zajisté udělal radost Foldynovi, který by se musel zbláznit také, kdyby nevěděl o co jde Houskovi. Sám je nebezpečná nula, ale chce za každou cenu udržet v sedle svoji nerozlučnou konkubínu hejtmanku. Nevadí ti Romane, že škodíš celému kraji? Musíme udělat všechno proto, aby se Vaňhová již nikdy nemohla dostat na post hejtmanky. Chci věřit, že Foldyna je normální i když se někdy chová také divně.Už jenom její mlčení k lavičkám za 60000 korun je minimálně sterilní a hloupé!!!

Aubrechtové naše neštěstí.

(Mirek, 29. 3. 2011 11:21)

Už je toho dost. Žádám ukončení psaní lží Ovčáčka a Machové, kteří píší nepravdy a jsou podporování některými lidmi z kraje. Aubrecht i Aubrechtová jsou ti kteří škodí straně stejně jako Houska. Myslím si, že to ví i Fišera. Jakubec se svoji sklerózou už by neměl vykonávat další funkci. Žádám vyloučení Fišery, Aubrechta a Aubrechtové z ČSSD neboť veřejně a v novinách říkají lži a nepravdy. Žádám odstoupení Jakubce, který šíří lži a nepravdy o situaci v Bílině. Žádám odstoupení Housky, který se chová jako hlupák a už neví komu by nadával, aby si zajistil udržení neschopné hejtmanky ve funkci.

Hezky napsané.

(Jituna z Chomutova, 28. 3. 2011 9:09)

Jen jste měl napsat, že spojení Haška s Houskou byl pro Haška polibek smrti. S takovými lidmi se nikdo normální nespojuje, takovým lidem se vyhýbá.

Velký kus pravdy.

(Irča, 27. 3. 2011 21:28)

Ústecký kraj by chtělo více rozebrat a o jeho činnosti na sjezdu napsat samostatný příspěvek. Jinak dobrý a slušný článek do diskuze.