Jdi na obsah Jdi na menu
 


S rozumem nebo nenávistí?

19. 5. 2011

Neuteklo ani tolik vody od chvíle, co kraj oprášil usnesení z roku 2008 o potrestání těch, co budou útočit na ČSSD a už je zde problém. V novinách se objevují tu a tam zprávy o pokračující válce v ČSSD Ústeckého kraje. Asi by bylo dobré nad tím mávnout rukou, kdyby jedním z těch, co v jednom článku vystupují nebyl sám předseda ČSSD Ústeckého kraje Arno Fišera. V dalším článku o asistenci policie vystupuje jiný vysoký funkcionář kraje. Co je to za kraj a jeho vedení, kde sám předseda nedodržuje usnesení, které mají dodržovat ostatní členové?  

Představa některých členů KVV zastrašovat a vyhrožovat je nepřijatelná a nesmyslná. Snaha ničit jen ty, kteří se novému vedení nehodí je naprosto zřejmá. Právo na obranu však nelze těmto lidem upřít. Každý z členů musí vzít na sebe odpovědnost za to co dělá. Není možné, aby předseda KVV vyhrožoval přeregistrací jen jedné organizaci, pokud vůbec připustíme, že něco takového jako je přeregistrace je v pravomoci KVV  a doma si pořádek neudělal.Buď se provede přeregistrace v celém kraji nebo budeme muset uzavřít tuto kapitolu a ponechat její řešení na dobu pozdější, až dostaneme rozum.

V únoru se konala v kanceláři bývalého předsedy ČSSD a poslance Jiřího Paroubka tisková konference. Mohu si myslet o panu Paroubkovi cokoli, ale jeho podmínky pro možnost spolupráce s novým stranickým vedení v Ústeckém kraji kopírují názory mnoha členů našeho kraje. Co řekl bývalý předseda? Cituji: Rád bych, aby pánové Houska a Fišera přestali zastrašovat členy, kteří mají jiné názory a ukončili ostudnou praxi vylučování nepohodlných členů. Co k této žádosti dodat? Každý rozumný člen ČSSD musí s tímto souhlasit a je úplně jedno, zda se na tom podílí zrovna tito dva, nebo jiní či celý KVV. Nikdo nemá právo zastrašovat a vydírat členy a už vůbec by je neměl vylučovat ten, kdo sám nemá čisté svědomí. KVV a předseda kraje by měli stranu sjednocovat a ne rozdělovat. Pokud to nedokáží nemají v těchto funkcích co dělat.

Dále Paroubek řekl: Chci také, aby se pánové Fišera a Foldyna omluvili Bendovi za lživé nařčení z odpovědnosti za předražené nákupy přístrojů pro Krajskou zdravotní. Zařízení bylo nakoupeno ještě předtím, než se Benda stal předsedou představenstva. Opět se setkáváme s tím, že přátelé se nejsou schopni navzájem mezi sebou podpořit, pokud je proti jednomu z nich účelově útočeno v tisku, pokud za tím dokonce někteří nestojí.. Co je za problém dokázat, že Benda v době nákupu předražených přístrojů skutečně nebyl předsedou Krajské zdravotní?  Proč místo toho, aby hejtmanka kraje svolala tiskovou konferenci a na ní vysvětlila, že za toto ČSSD odpovědnost nenese a to včetně Bendy, tak žvaní o tom, jak se kraj vyčistil. Paní hejtmanka si totiž neuvědomuje, že hovoří naprosté nesmysly. Právě ona dobře ví, jak to ve skutečnosti je a pokud neumí říkat pravdu a zastat se všech členů ČSSD nemá v této funkci za ČSSD co pohledávat. Pravda je totiž taková, že Benda zajisté nese za mnohá pochybení odpovědnost, ale to samé musí nést i předseda KVV Fišera, který také svádí předražené lavičky na minulé vedení. Proč tento člověk se stane předsedou a proti druhému je vedena nenávistná kampaň?

V závěru tiskové konference, které se zúčastnil i poslanec Jiří Šlégr, který trefně poznamenal: Ve sportu, když někdo odchází, tak je zvykem mu poděkovat případně mu nabídnout spolupráci. To co se děje nyní si Benda ani Paroubek nezaslouží. Nebudu chodit kolem horké kaše a řeknu na rovinu, že si myslím totéž. Jsem zvědavý na to, jestli se novému předsedovi podaří stejný úspěch v krajských volbách, jako se podařil Bendovi. Paroubek vedl stranu tak jak uměl a ostatní mu to dovolili. Všichni co dnes útočí byli ještě nedávno kolem něho semknuti a čekali, jak půjdou do Strakovky hlavním vchodem. Při té chůzi nám nastavil nohu jiný bývalý předseda Miloš Zeman. Kdybychom měli těch 5%, o které nás obral, byla by situace jiná. Nepřipomínám to proto, že bych měl z toho radost, ale proto, že tančit na hrobech bývalých předsedů či jiných funkcionářů, kteří pro stranu kus práce udělali je nejen nevkusné a hloupé, ale i zbabělé. Tím netvrdím, že po nich nezůstaly i případy se kterými nemusím souhlasit a které si zaslouží oprávněnou kritiku.

Na závěr si dovolím ocitovat redaktora MF Dnes Jana Horáka: „Pánové zkuste si to vyřídit osobně. Fišera nemá rád Vrbu, ten nemá rád Bendu, který nemá rád Fišeru.  Takhle se dá v kostce popsat dění v krajské ČSSD. Oficiálně se Fišerovi nelíbí kolik má ČSSD v Libčevsi členů. Že prý je to podezřele moc, proto tam chce poslat auditory. Vrba namítá, že auditoři by v tom případě měli zkontrolovat všechny buňky ČSSD v kraji. V první řadě však jde o vzájemné animozity, které jsem předestřel v úvodu. Pánům bych poradil jedno, vykašlete se na vyhrožování přeregistrací a na silácká mediální gesta. Zkuste si sednout k jednomu stolu a na rovinu si to vyříkat.“ Ocitoval jsem podstatnou část toho, co napsal pan Horák. Co dodat? V Ústeckém kraji začíná nebezpečná válka, která může být tím rozhodujícím faktorem pro to, že v příštích krajských volbách půjdeme od válu. Představa některých bossů v KVV, že vyloučením některých členů vyřeší problémy je naprostá pitomost. Jediné řešení je v tom, že budeme spolu všichni hledat cestu jak z toho ven a budeme si vzájemně naslouchat nebo nás tento boj zničí a na podzim v příštím roce prohrajeme volby v tomto kraji. Prohrajeme si je sami, neboť na sebe nakydáme tolik špíny, že se nám voliči zdaleka vyhnou. Je třeba nutné říci, že ti co kradou a podílejí se na zadávání podivných zakázek škodí straně více než ti co tuto zlodějnu kritizují. Možná, že někteří nebudou kandidovat, protože vědí, že po nich zůstane vyjedený krám. Možná někteří pokukují po Evropském parlamentu a proto podporují různé kliky a háky v ČSSD. Každý z nás má právo na svůj sen, ale nikdo druhý nemá právo na zvláštní ochranu před soudy ani před lidmi, byť by se jednalo o vlivné regionální politiky.  

Nevěřím tomu, že v tomto boji jedna nebo druhá strana zvítězí. Poražení budeme všichni, pokud místo rozumu budeme používat politikaření a pokud mnohé naše členy a funkcionáře v KVV i na Krajském úřadě zaslepí vidina peněz natolik, že přestanou používat rozum a zvítězí nenávist a pomstychtivost. Přiznám se však, že já už na zázraky nevěřím a spíš si myslím, že boj v kraji bude eskalovat. Toto jsou důvody, proč založím stránku na FB.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Honza

(Kubišta, 24. 3. 2012 21:54)

Honzo, bojuješ na nesprávném bojišti. Stále útočíš na Housku a jeho přítelkyni Janu Ryšánkovou necháš být. Ona je ten, kdo Ti neustále podřezává větev. Pořád přemlouvá Housku, aby Tě zničil. Podlejzá mu tak, že právě Roman Tě nemusí.

Honza

(Kubišta, 24. 3. 2012 21:54)

Honzo, bojuješ na nesprávném bojišti. Stále útočíš na Housku a jeho přítelkyni Janu Ryšánkovou necháš být. Ona je ten, kdo Ti neustále podřezává větev. Pořád přemlouvá Housku, aby Tě zničil. Podlejzá mu tak, že právě Roman Tě nemusí.

Nehoráznost a arogance.

(Jan Piegl st., 29. 5. 2011 19:21)

Houska a vlivný politik je k smíchu, ale od toho co soudí na KS v Ústí nejde nic jiného očekávat. V Chomutově a v Mostě katastrofa. Jedinou cestou pro nás je věřit, že někde jinde by nás z Ústecka soudili spravedlivěji a ten nepořádek v Ústí by se zavřel pro výstrahu nebo by z toho mohl být skanzen. Těm mnoha slušným se omlouvám, ale proč sedí mezi těmi neslušnými nadčlověky a hlupáky?

Fišera je hlupák.

(Andula, 27. 5. 2011 6:57)

Chová se jako cvok, který přišel z chléva a všechno mu zatím prochází. Nezlobte se na mne, ale ten, kdo řekne, že Paroubek může táhnout neví co mluví. Chtěla bych, aby Paroubek zůstal a postavil se do čela nespokojených, aby je takoví lidé jako Fišera nemohli poučovat a peskovat co mají dělat a sami budou okrádat Ústí i kraj hlava nehlava. Zeman svým odchodem udělal obrovskou chybu. Paroubek by ji neměl opakovat, v kraji máte stále spojence a dnes nic nekončí, ale začíná.

Kdo by to měl být?

(Kubas, 23. 5. 2011 16:18)

Nikoho rozumného v KVV nevidím ba naopak. Ještě ta nenávist je hnací silou. A prachy. I soudy chrání regionální politiky, místo toho, aby právě politik byl odsouzen. Co je to za svinstvo z KS, že to nikdo neřeší. Něco, tak zdegenerovaného a zkorumpovaného nemůže vyjít snad ani od soudce, pokud nestudoval v Plzni.Jinde by okamžitě letěl a již nikdy by nesoudil.Co na to náš velký vůdce KS?

Jsem zvědavá.

(Jarmila, 22. 5. 2011 20:28)

Mě to připadá jako neustálý boj s lidmi z kraje. Přeji vám, aby jste vytrval a stránky na FB otevřel.

Souhlasím.

(Leoš, 20. 5. 2011 7:23)

Zbláznili se a členové musí být jen takoví jako jsou ti koupení. Postavit se a bojovat. To co udělal KS v Ústí nad Labem u Housky a ještě to dá do odůvodnění rozsudku, kde politika nemá co dělat je katastrofa naší justice. Soudce Svoboda by měl být okamžitě odvolán. Všude, kde není Afrika nebo země na východ nebo jih od nás ba naopak je býti politikem přitěžující okolnost. Kdo jiný než politik by měl dodržovat zákony? Tam se odstupuje jen za podezření. Houska není politik, ale nebezpečný člověk s dlohými prsty a spoustou peněz. Pane Svoboda kolik jste dostal, nebo jste se rozhodl naprosto zadarmo z lásky k ČSSD? Krajský soud v Ústí rozdělil občany na dvě kategorie. Vlivní politici a my ostatní. Svobodo odejděte nebo se omluvte za své působení na KS.