Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bony jako bič.

6. 12. 2009

V Ústeckém kraji probíhá politický boj o to s kým jít do koalice. Na jedné straně Foldyna a jeho představa vládnutí s komunisty a Severočechy a na straně druhé, kde stojí i Benda snaha po vládnutí s ODS nebo menšinová vláda ČSSD. Tři věci si řekněme hned na začátku. Za prvé: Vládnout se Severočechy je v podstatě nemožné a to nejen pro spoustu špíny nakydané na ČSSD v době jejich volební kampaně, ale také proto, že na jejich kandidátce mohl kandidovat se svolením KSČM komunista pan Doubrava, nezávislí, bývalí členové nebo kandidáti za ODS a ČSSD až po členy KDU-ČSL. Neumím nazvat tuto kandidátku jinak, než kandidátkou Národní fronty. S takovými lidmi se nedá vládnout, protože by jsme měli konglomerát několika stran a zůstala by absolutní neschopnost rozeznat čí politiku vlastně prosazujeme. Za druhé: KSČM se svojí podporou Severočechům netají, v Mostě s nimi aktivně spolupracuje na radnici a na jejich kandidátku postavila svého člena. Koalici s komunisty v Ústeckém kraji považuji za velmi riskantní. Foldyna se přece mohl postavit před voliče a říci půjdu s KSČM a Severočechy nebo jen s KSČM, dejte mi podporu. To Foldyna neudělal. Proto dnes jakési řeči, že to chtěli lidé jsou hovory jen o některých lidech. Mnozí to nechtěli a nechtějí. Za třetí: Koalice s ODS je trnem v oku zase opět některým lidem, ale přiznejme si, že některým lidem, kteří v politice vidí jen černobíle. Byl jsem jeden z těch, který tvrdě napadal Dohodu o spolupráci podepsanou s ODS v Ústeckém kraji v minulém volebním období. Něco podobného by se již nikdy nemělo opakovat. Koaliční dohoda je o naprosto jasné smlouvě mezi dvěma subjekty, o naplňování programu. Pokud jsme schopni náš program naplnit v zásadních věcech, pak je ve hře pokud se to někomu líbí nebo ne i tato koalice. Jen ještě upozorňuji na to jak právě média případnou koaliční i menšinovou spolupráci s komunisty budou využívat proti nám, na což mnozí nejsou vůbec připraveni. A může se dokonce stát, že titíž lidé kteří dnes volají po spolupráci s komunisty budou po pár měsících říkat úplně něco jiného.

 

Toto je politický boj, naprosto normální boj o smysl politického vládnutí v našem kraji. Paradoxní je, že v tomto boji vystupuje mnoho zrádců a podvodníků, kteří se dostali na kandidátky díky svým okresům a za podpory těchto lidí a dnes poplivali všechno s čím souhlasili. Neznám v Litoměřickém okrese kandidáta, který by vystoupil veřejně před lidi a řekl, jsem kandidát a budu prosazovat koalici se Severočechy, s komunisty nebo s ODS. Člověk by měl mít odvahu vystoupit a jasně říci lidem před volbami co bude dělat. Zbabělci to nedělají. Ba naopak zbabělci používají všechno možné, aby pošpinili svoje „přátele“ a dělali vše proto, aby dostali své korýtko.V posledních dnech se mluví i o podezření na úplatky některým zastupitelům. Prý místo kol, televizí a aut. V Reflexu vyšel článek „Bony a Klid“. Víte asi by bylo lépe nad spoustou věcí mávnout rukou. Ovšem tento článek právě do tohoto boje zapadá, jak jinak si vysvětlit, že proti Bendovi je útočeno přes člověka, který o mafii ví své. Miro Matijević není žádný hodný skautík, který by byl tím pravým, aby mohl soudit a fňukat. Kolik podobných kauz proti Bendovi už bylo nastoleno a doposud nebylo prokázáno vůbec nic. Toto je zásadní věc. Můžeme napovídat spousty věcí, ale pokud nikdo nic neprokázal nejsme soudci. Bendovi nikdo nic neprokázal. Možná byl Benda vekslákem. Já to nevím, ale co bylo na tom špatného, že v době kdy u nás neexistovala konvertabilní měna a valuty se kupovat nedaly se prodávaly bony a valuty načerno. Ba dokonce existoval na to § 146 tr. zák. ohrožení devizového hospodářství. Každý si tento paragraf může najít a něco si o něm přečíst. Tito lidé dělali něco podobného jako dnešní směnárník. Ovšem v době ve které žili to bylo zakázané. Dnes se to hodí jako bič na ty co to provozovali. Samozřejmě Benda má peníze a vím z čeho, ale Foldyna také není chudý a má majetek. Můžeme se také ptát odkud získal peníze na své domy? Z platu vícehejtmana? Proč zrovna Benda a mohu si o něm myslet co chci. Vadí mi i jiní sociální demokraté a daleko horší. Jsou sociální demokraté, kteří neumí vydýchat porážky a neustále se snaží dokázat, kdo je větší lotr, ale nikdy nevystoupí veřejně a nezastanou se lidí, kteří to nejvíc potřebují, protože je proti nim vedena nehorázná vylučovací mašinérie. Kde jsi byl Jardo, když se bojovalo o lidi z Bíliny? Kde jsi byl, když se rozhodovalo o kandidátce do kraje? Nevadí ti tam jiní? Jardo odpověz mi otevřeně na tuto otázku: Nemáš nic společného s tímto článkem a není náhodou tvým přítelem Miro Matijević? Je velice zajímavé, že se tento článek objevil zrovna v době, kdy jsi nemohl spolknout to, že tě většina zastupitelů za ČSSD nezvolila jako vyjednávače. O hejtmanovi však nerozhodují zastupitelé jedné strany, ale celé zastupitelstvo. Proč tedy tolik křiku a zla? Použít lidi typu Matijeviće v boji proti zlu je stejně ubohé jako zlo páchat.

Ještě k době minulé. Někdo psal dopisy a vydával samizdat, jiní se flákali v práci a přikrádali domů, druzí podporovali režim a jiní prostě vekslovali. Sprosťárna je v tom, že se někteří dnes tváří jako kdyby nikdy nebyli v KSČ, jako kdyby bojovali proti minulému režimu a hlavně jako kdyby se komunisté změnili v dobré přátele. Proč tedy zahazovali rudé knížky v porevoluční době? Možná, že v jiných krajích jsou opravdu komunisté jiní, ale v našem kraji jsou komunisté schopni spojit se s kýmkoliv, jen když to nese. Jako příklad mohu uvést dosazení kandidátů - členů KSČM na kandidátku Severočechů. Proto říkám rozhovory s podivnými lidmi o podivných praktikách jsou celé podivné. Pokud však míříme k tomu, aby u nás vládla Národní fronta Severočechů, komunisté a Jarda Foldyna, pak říkám děkuji pánové já nechci. Volám po tom, aby nám do dění ve straně nemluvil nikdo, kdo sám ze strany odešel a jeho občanské sdružení se věnovalo tažení na hrad jak prohlašuje a ne útokům proti ČSSD. Neradilo nám s kým jít do koalice. Na to si stačíme v ČSSD sami. Nemůžeme mít pátou kolonu a tvářit se, že není. Volám po tom, aby ten kdo kandiduje na hejtmana byl schopen bojovat za lidi jako lev a ne bojovat jako lev o koryto. Dávejme si pozor na to, aby ti, kteří dnes dělají všechno možné, abychom měli v kraji jakousi ušpiněnou vládu a slepenec hrůzy, za pár měsíců nedělali něco jiného a ti co slibovali jednoduché řešení nás potom nenechali na holičkách. Protože věřit Matijevičům a jeho přátelům je totální blbost..