Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se děje s ČSSD v Ústeckém kraji?

6. 12. 2009

V ČSSD v Ústeckém kraji zuří litý boj, který probíhal uvnitř až do doby než ti kteří stále hovořili o řešení uvnitř strany začali vystupovat veřejně a v médiích. Tento boj se z pozic boje o posty, který je vždy a všude posouvá úplně někam jinam. Posouvá se do roviny boje mezi zastánci cesty s ODS a nikdy jinak a mezi zastánci cesty samostatné politiky a uplatňování programu ČSSD. Kdy hlavně v krajích, ve velkých městech ale i v menších městech by nemělo být samozřejmostí rozdělení postů mezi ODS a ČSSD. Pokud se to dlouhodobě toleruje tak jako v Ústeckém kraji začnou si majitelé těchto postů myslet, že je budou mít navěky. Zároveň se však za tyto posty zradí program ČSSD. Stále se hovoří o Ústeckém kraji, kde by ČSSD mohla mít daleko lepší volební výsledky než má doposud. Jak ale má ČSSD dostat důvěru voličů, když na krajské úrovni s ODS doslova kolaboruje a donedávna se tak dělo v Mostě, Teplicích a Chomutově. V Teplicích nás potrestali voliči a v Mostě však přišel nástup nového subjektu podnikatelů a podařil se jim husarský kousek vyhrát volby a šlápnout na zlatá vejce, které si ODS a ČSSD v Mostě rozdělily. Tak moc se nechtělo ODS z Mostecké radnice, že se obrátila i na soud. Soud rozhodl obdivuhodně spravedlivě. Dnes jsou tyto „koalice“ uzavřeny mimo kraj v Chomutově a v Ústí nad Labem, kde se podařilo Fišerovi za několik měsíců pootočit programem ČSSD o 180°, tedy z ČSSD udělat obyčejné podržtašky. Zde však nejde jen o pošlapání programu ČSSD což je fakt velice důležité, ale ten boj se vede také o udržení postů v různých správních radách, krajských a městských akciových společnostech anebo v nově zřizovaných či společnostech velice lukrativních, které jsou v Ústeckém kraji. Jde o udržení možnosti podílet se na všech zakázkách a vlastně být u všech toků peněz, které krajem a městy procházejí.

V Ústeckém kraji již dosáhla tato dělba moci v ODS a ČSSD takového rozsahu, že se dá říci, že zde vládne jedna strana se dvěma názvy. Za to dostávají placené místo i předsedové kontrolního a finančního výboru no a hlavně radní Kouda, všichni tři za ČSSD. Bylo by velmi jednoduché říci, že za to může bývalá opoziční smlouva. Opoziční smlouvu vytvořil Zeman s Klausem ve snaze zachovat stabilitu v době, kdy zde vládla úřednická vláda a US i KDU-ČSL odmítla jít do koalice s ČSSD. Zároveň však obě strany chtěli změnit volební systém, tak, že by vítěz jednoduše řečeno bral vše a mohl uskutečnit svůj program a ne program plný kompromisů a naprosto stupidní. To se nepodařilo díky Ústavnímu soudu a je úplně normální u nás, že například senátorem se stane člověk, který dostane pět tisíc hlasů od voličů. Volební zákony vůbec jsou výsměchem občanům tohoto státu asi stejně jako některá rozhodnutí Ústavního soudu. Jdete svobodně k volbám, ale stejně musíte zvolit to co vám strany na svých kandidátkách namixují. Proč to není stejné jako ve volbách komunálních? Nikdo však nemůže bývalou opoziční smlouvu zneužívat a tvrdit, že bylo rozhodnuto o jakési spolupráci ČSSD a ODS na věčné časy a nikdy jinak. Přesto se toto heslo stalo naprostou samozřejmostí v krajích, velkých i menších městech a dokonce se s touto kartou začalo hrát i na nejvyšší úrovni.

Hlavně se to projevuje v Ústeckém kraji, kdy naprosto byla vymazána jakákoli opozice mimo komunistů.  Neustálé strašení komunisty vůči ČSSD spolu s instalací trojských koňů ODS v naší straně, kteří se bojí o svoje plné kapsy a kapsy svých přátel vytváří jakési absurdní divadlo plné pimprlat. Je nám tvrzeno, že s komunisty nikdy a nikde zatímco ODS např. v Roudnici nad Labem uzavřela koalici s komunisty bez jakýchkoli skrupulí, jen aby zůstala u moci. ČSSD ji k tomuto pokrytectví dělá v Roudnici hejla a ještě se nám členům snaží namluvit, že je to tak správné. Komunisté jsou na jedné straně bičem na ČSSD a na druhé straně vítaným partnerem v boji proti ČSSD. To se ukázalo např. při volbě prezidenta. Ukázalo se to také v Mostě kdy vítězné uskupení dalo nabídku ČSSD, aby vstoupila do koalice, tato nabídka však nebyla vyslyšena a to jen proto, že Kouda je připoután k ODS pupeční šňůrou.

Podívejme se na tzv. dopravní kolaps v Ústeckém kraji kde se nám tvrdí jak byl Ústecký dopravní podnik nenasytný, ale celé divadlo se odehrálo kvůli tomu, aby se nám po kraji mohli prohánět autobusy z různých krajů republiky, kde vládne ODS. Věřit tomu, že jsou levnější může jen trouba. Mohli si to však klidně dovolit, protože kolaboranti v ČSSD pro tuto šaškárnu zvedli ruce. Nemocnice a jejich přeměněna v akciovky, prodej bytů z velké většiny absolutní a zadávání zakázek svým spřáteleným firmám a osobám dnes dělá z ČSSD v kraji spolupachatele ODS. Proto ta obrovská snaha o pacifikaci názorů členů ČSSD, kteří toto vládnutí jedné strany dvou názvů nechtějí. Jak se někde vyskytne člen nebo členové, kteří se postaví proti této kolaboraci jsou okamžitě ničeni. Ničí je nastrčené figury tzv. trojští koně ODS, kteří dodnes mají vysoká postavení v okresech, krajích i ve vedení strany. Kouda, Fišera, Vaňhová, Houska, ale i další dělají všechno proto, aby sloužili bezmezně a oddaně ODS a zároveň na jejich příkaz a za jejich peníze likvidovali odpůrce tohoto hrůzného dění. ČSSD vyloučila během poslední deseti let v Ústeckém kraj skoro dvě stě členů. Zdůvodnění jsou směšná, ale jednalo se většinou o lidi, kteří se staví proti rozdělení moci a postů mezi ČSSD a ODS.

 

Když už nejde tak moc vylučovat přišel nový fenomén tzv. Koudův syndrom. Nabírat do ČSSD členy, kteří o tom ani pořádně nevědí jen proto, abych měl na konferenci převahu. To je dnes problémem hlavně Mostu, ale i Chomutova. Návrhy na provedení Okresních konferencí v poměru 1:1 a tím zkontrolovat skutečný stav členů jsou vedením ČSSD a hlavně ÚKK permanentně odmítány. Vedení vůbec hraje podivnou hru. Dobře ve vedení vědí, ze na Ústecku je ČSSD v krizi a většina krajského vedení i vedení okresů parazituje a kolaboruje s ODS přesto je zde zcela viditelná snaha netrestat ty, kteří jako naši krajští zastupitelé hrubě porušili program strany a hlasovali pro privatizaci nemocnic. Zatímco nečinně se přihlíží k vylučování lidí např. v Bílině za pouhý úspěch ve volbách čímž byla poražena rodina Aubrechtova. V našem kraji se dere k moci to nejhorší co kraj má Kouda, Houska, Vaňhová a Fišera tedy největší kolaboranti s ODS a jejich poslušní slouhové. Je na čase, aby se spojili všichni členové, kteří s tím nesouhlasí a vytvořili tak určitou opozici, která zastaví kolaboraci s ODS. Nebude to lehké, ale je to lepší než nedělat vůbec nic a nechat volnou cestu těmto neřádům. Je také třeba, aby i ve vedení se ozval jasný hlas, že koalice s ODS nebude něco co je samozřejmé a normální. Už je opravdu načase, aby se začalo postupovat spravedlivě vůči všem členům. Stejný metr podle stanov musí platit na každého člena, který poškodí ČSSD bez rozdílu. Volám jen postejném přístupu jak proti Pohankovi a Melčákovi tak proti Koudovi i Husákovi. Všichni podvedli své voliče.