Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis předsedovi a vedení ČSSD

6. 12. 2009

Vážený pane předsedo.

 

Není to poprvé co se na Vás obracím dopisem. Dnes je to poprvé co se obracím dopisem, který neposílám proto, že bych věřil, že se něco změní, ale aby se v případném mém dalším postupu, mě jako autorovi nedalo vytknout, že jsem nevyužil všech možností ve straně. Není tak dávno doba, co jste v Praze bez účasti okresu Litoměřice, přistoupili na sestavení kandidátky a přijali podmínky těch, kteří na této kandidátce kandidují. Celou dobu jsem bojoval proti Dohodě o spolupráci mezi ODS a ČSSD v Ústeckém kraji, kterou i dnes považuji za paskvil, hodný odsouzení a nehoráznou zbabělost. Přesto jsem se nechal přesvědčit, že před volbami by jsme neměli proti sobě útočit. Měl jsem však jedinou podmínku a tou bylo, neodsouhlasit vyloučení členů z MO Bílina, kteří byli vyloučeni jen proto, že porazili jednoho z nejhorších a nejméně oblíbených lidí v kraji, poslance Aubrechta, který prohrál v komunálních volbách v kraji. Na celé situaci má svůj podíl i manželka pana Aubrechta, která škodí straně více než kterýkoliv jiný už dávno vyloučený člen. Vyloučení členů v Bílině bylo nehoráznou mstou za úspěch, který tito lidé dosáhli v komunálních volbách. Nejhorší na tom je, že se obrátili na všechny orgány, ale i na Vás pane předsedo, aby jste tomuto špinavému činu zabránil. Bohužel jste těmto lidem nejen nepomohl, ale ani je nevyslechl. Ba naopak neustále pokračuje jeden velmi vážný problém, který se v Ústeckém kraji stal. Odmítáte jakékoliv setkání s lidmi, kteří by s vámi rádi hovořili bez předsedy KVV Petra Bendy, protože začínají mít ten dojem, že Benda Vám neříká pravdu, pokud však říká a Vy s tím přesto souhlasíte, je na místě otázka proč? Sám vím jak fungují všechny tyto struktury a jakým způsobem se jedná s oponenty a kritiky. Je to tzv. politika cukru a biče. Stále si někdo myslí, že existuje něco za něco a pak musí nastat vděčnost až za hrob. Já tyto pocity prostě nesdílím a sdílet nehodlám a pokud mi bude někdo chtít něco vyčítat jsem ochoten veřejně vysvětlit komukoliv jak celá situace ve skutečnosti vypadá.

 

Nemohu už dále mlčet k tomu, aby situace s vyloučenými členy v Bílině zůstala na půl cesty a těmto lidem byl navždy odepřen přístup k tomu, aby se opět mohli stát členy ČSSD. Nesouhlasím ani s tím, aby si poslanec Aubrecht a jeho konkubína mysleli, že v této straně vládne jakási sekta ve které si mohou dělat co chtějí. Za Vašeho předsednictví se rozmáhá stále ve větší míře zastrašování a vydírání členů a navíc se stává úplně normální, že za podivných okolností jsou přijímány do strany celé romské osady a také se přijímají členové, kteří nejsou na schůzích ani přítomni a nikdo nemůže potvrdit, že do strany vůbec chtějí. Víte že se toto neděje ve prospěch strany, ale ve prospěch pár lumpů, kteří dostali moc a nechtějí ji za žádnou cenu pustit. K tomu, aby si ji udrželi používají všechny prostředky, včetně těch, které jsou v rozporu s našimi stanovami. To co se dělo na Teplické konferenci, jen proto, aby se mohlo dát do pořádku naprosté pohrdání se stanovami tzn. že lidé byli na pět minut přijati do strany, aby během pěti minut byli zase ze strany vyhozeni, to není jen ve smyslu porušování stanov, ale i ve smyslu porušování zákonů této země. Právě za Vás a Vašeho předsednictví se rozmáhá jakýsi systém, že určité nebezpečné kliky a jejich mafiánské praktiky se stávají naprostou normálností, na kterou doplácejí členové. Byl jste to právě Vy pane předsedo, který jste pronesl nehoráznou větu o tom, že ti poslanci, kteří budou poslušní, budou mít zajištěnou jakousi doživotní politickou budoucnost. Vzato úplně absurdně, lidi, kteří této straně škodí nejvíce svým jednáním a svým mafiánským přístupem se nezbavíme nikdy. Ovšem ti, kteří si nenechají nic líbit budou i nadále vylučováni a bude proti nim neustále útočeno.

 

 

 

 

Nechci posuzovat Jardu Foldynu a nemám k tomu všechny relevantní informace, abych mohl posuzovat proč došlo ke střetu mezi vámi dvěma, ale jedno vím jistě zvolili jsme si ho za lídra a vlastně jsme nenechali na něm, aby hlavně on mohl rozhodovat o tom, kteří lidé si zaslouží, aby byli na kandidátce. Do dnešního dne nemáme k dispozici program se kterým jdeme v Ústeckém kraji do voleb do Krajského zastupitelstva. Jakoby někdo se snažil vědomě v těchto volbách nezískat až tak moc hlasů, aby se celý problém mohl svést na Foldynu. Nikdo v celém kraji včetně Foldyny, však také doposud se nezastal lidí vyloučených v Bílině naprosto nefér a hlavně proti smyslu Stanov. Okresní i Krajské konference a jejich volební řády se dělají tak, aby na tyto konference byli voleni lidé velice pečlivě vybraní, kteří budou poslušní a budou prosazovat stále stejné a nebezpečné lidi do funkcí. Poměry na volby delegátů na okresní konference i krajské konference, které jsou v Ústeckém kraji jsou velmi nebezpečné. Znemožňují totiž členům, aby mohli do mafiánských praktik některých funkcionářů zasáhnout. Odpovězte mi úpřímně proč nemůže být na Okresní konferenci poměr jedna ku třem a proč na Krajské konferenci po celou dobu vládnutí pana Foldyna byl poměr jedna ku deseti a dnes je poměr jedna ku dvaceti a dokonce se hovoří o poměru daleko větším. Chápu, že takovéto vysoké poměry používají odbory, kde je daleko více členů než v naší straně. My je používáme k tomu, aby nepřišli korytáři o koryta.

 

Můžete si myslet o tomto dopise co chcete, ale považujte ho za jeden z posledních, kterým se snažím upozornit na to, že lidé v Bílině byli vyloučeni člověkem, který dostal v Krajských volbách ač poslanec pouhých 260 hlasů a v komunálních volbách sestoupil z prvního místa na osmé a jeho manželka, kterou tak vehementně prosazoval ze čtvrtého místa na patnácté místo. Nemám rád velkohubé lidi, kteří neustále volají po výsledcích a právě ty, kteří výsledky mají vylučují. Ne pane předsedo nebudu souhlasit s tím, aby těmto lidem byli zavřeny brány ČSSD, jen proto, že jste u moci právě Vy a ti lidé, které Vy podporujete. Nebudu souhlasit s tím, aby se slibovali lidem hloupým a nebezpečným doživotní funkce a nebudu souhlasit s tím, aby nám ve straně diktovalo podmínky pár lumpů, kteří se zrovna usadili u koryt. Jsou však bezohlední a nebezpeční. Proto Vás žádám, aby jste vstoupil do jednání o zpět přijetí Bílinských členů, umožnil ÚKK, aby znovu mohla celý případ prošetřit a zajistil, aby jejich rozhodnutí bylo závazné i pro Krajskou konferenci. Pokud se tak nestane budu zvažovat další kroky k tomu, abych informoval o tom jakým způsobem se všechno v Bílině stalo. Dokumentů a nahrávek mám dost. Tentokrát však neočekávejte, že se budu v Ústeckém kraji ohlížet na výsledky voleb, těch co se neumí zastat vlastních přátel a stávají se přisluhovači lidí jako je Aubrecht. Jsem si vědom, že můžete ublížit mým synům a mé rodině, ale já se Vás nebojím a nebojím se ani vedení Ústeckého kraje. Nemám strach z pistolníků ani blbců. Největší strach mám z toho, že se vytratilo jakési přátelství a jakási lidská slušnost, která by nedovolovala lidem co mají moc se mstít, útočit a vydírat. Nedivte se pak pane předsedo, že nám utíkají poslanci z naší strany jako zajíci na honu. Několikrát jsem projevil snahu o jednání s Bendou o případu Bílina. Žádné konkrétní jednání neproběhlo. Napsal jsem dopis ÚVV i předsednictvu a doposud žádný nebyl projednán. Jednáte prostě jako samovládce, který se nemusí nikomu z ničeho zodpovídat. Bohužel tak jednají i představitelé KVV. Mrzí mě tento dopis i způsob tohoto psaní, ale musím konstatovat, že už jsem vyčerpal všechny možnosti, které jsem měl a napsal jsem Vám více dopisů, vždy však z Vaší strany přicházeli jen sliby a plnění se neuskutečnilo. Proto žádám naposledy Vás i vedení ÚVV i politického grémia a předsednictva, aby se začalo touto situací vážně zabývat. Jsem člověk kompromisů, ale nikdy se nestanu člověkem, který přestane myslet a nechá se zahnat do kouta jako krysa. I přes mojí snahu poslední dobou opět jednat s panem Bendou vychází tato snaha na prázdno. Nemám žádnou chuť ponechat Bílinské, aby jejich vyloučení, které bylo protiprávní i proti Stanovám, mohlo být potvrzeno různými tzv. šibaly v tomto kraji. A na závěr pane předsedo, udělejme jednou kontrolu členské základny tím, že budou okresní konference jedna ku jedné a zjistíme jak organizace nabírají členy a nevědí vůbec zda tito lidé existují.

 

 

Říká se tomu mrtvé duše a jestliže kdekoliv přinesou přihlášky a přijmou lidi, kteří nejsou přítomni vyvolává to podezření, že nejde o nic jiného než manipulovat počtem členů v organizací, aby lidé usazeni u koryt měli stále dostatek hlasů pro své mafiánské praktiky. Považujte tento dopis za daleko horší než ty první, ale moje snaha poslední dobou naráží na jakousi zeď, kde se opět objevují zájmy řešit vše až po volbách. Věřte mi, že kdyby došlo k zpět vzetí členů v Bílině snažil bych se mírnit svoje jednání i slova. Ovšem v Praze jste se dohodli bez jakýchkoli podmínek, nebo za podmínek jaké vyhovovali vám. Pro mě je však tento diktát nezávazný a nepřijatelný. Ti, kteří byli vyloučeni neprávem musejí se znovu mezi nás vrátit. Toto je vše pane předsedo co jsem Vám chtěl napsat.  

 

Jinak Vás prosím, aby jste si vše co jsem napsal prověřil, věřte mi, že nemám jiný zájem než pomoci neprávem vyloučeným lidem v Bílině. Jedná se o lidi kolem 35-let, tedy o lidi mladé. Pokud platí Vaše vylepšování image strany pak nevím co by Vám mohlo zabránit v tom, aby jste se tímto případem začal vážně zabývat již teď před volbami. Jestli Vám však jde o to, aby jste kryl pana Aubrechta pak mi věřte, že neustanu bojovat právě proto Aubrechtovi a jeho způsobům. Bohužel to může mít i vliv na výsledek voleb. Kopii tohoto dopisu zasílám místopředsedům ČSSD, předsednictvu ČSSD a ÚVV. Věřím, že tentokrát tento dopis neskončí někde v koši, ale bude buď projednán, nebo se tato situace bude řešit.

 

 

                                                                                                                       Jan Piegl st.