Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to bylo s radarem?

6. 12. 2009

Radar je dnes u nás každodenním hostem. Co s radarem, zda ano či ne, jestli je namířen proti Iránu a KLDR nebo proti Rusům, zda ho potřebujeme nebo raději ne a jestli je to stejné jako sovětské rakety po roce 1968 nebo ne.

V první řadě mě zajímá jak dlouho se o radaru ví, kdo zahájil jednání a co dojednal? Hlavně mě není jasné jak je možné, že ten někdo o tom zapomněl informovat občany? Dnes opozice napadá koalici a viní ji z toho, že neinformuje o radaru. Naprostý souhlas. Je ostudou státu a jeho vedení pokud dělá něco za zády lidí a na dotazy se odpovídá jako kdyby odpovídali momentálně postižení. Ovšem jednání nezačalo teď a já bych rád chtěl vědět od opozice kdo začal jednat o radaru, kde tato jednání probíhala a co bylo na těchto jednáních dojednáno? Zároveň mě velice zajímá proč se radar nestal součástí volební kampaně a dnes jsme se nemuseli dohadovat o referendu? Jak dalece tedy tato jednání byla v době kdy k moci přišla Topolánkova vláda a končila vláda ČSSD, lidovců a Unie svobody? Věc jako je umístění cizí základny na našem území by měla být projednávána transparentně od samého začátku. Samozřejmě to co se děje teď je už naprostá katastrofa. Vondra je bezpáteřním lokajem USA a proto ho vzala ta české zájmy hájící ODS ta protievropská partaj pod svá ochranná křídla. Vondrovo vydírání už hraničí s velmi hrubým nátlakem na lidi a takoví lidé by měli být úplně jinde než ve vládě. Jak je možné, že v době kdy není údajně rozhodnuto zda radar ano či ne, už se nám po lesích procházejí američtí vyměřovači? Jak je možné, že vláda jedná o cizí základně na našem území v utajeném režimu jako by šlo o velmi nebezpečnou akci proti lidu této země? V době kdy se konaly volby už věděl o radaru každý poslanec v parlamentě. Proč nikdo nic neřekl ani z těch komunistických?

Rozumím tomu, že ODS by se svými názory na radar prohrála volby na celé čáře. Ale nerozumím tomu proč mlčeli i ti ostatní? Nebo radar už se domlouval s vědomím všech stran a dnes se jen sklízí ovoce? Pak ale v tom jedou všichni a dělali jen z lidí blbce. Snad právě proto, že jsem členem strany vím, že je třeba velmi pečlivě prostudovat a promyslet co je vám předkládáno než se rozhodnu o něco usilovat nebo zvedat pro něco ruku. Vedení stran se vždy snaží o to mít kolem sebe ne sebevědomé členy, ale poslušné stádo, které bude jen kývat. Proto se znovu ptám hlavně představitelů ČSSD jak to bylo s radarem před volbami 2006? A na závěr ještě jedna otázka pro vládnoucí koalici: Proč se bráníte udělat o radaru referendum? Nastavte pravidla položte otázku a nechť rozhodnou občané je to jejich demokratické právo v zemi, která je údajně svobodná.