Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mrtvé duše a podivní členové jako výtah k moci.

6. 12. 2009

Tento problém o kterém píši se zajisté netýká jenom ČSSD. Ovšem neměli by jsme se utěšovat tím, že i druzí dělají něco co by se dělat nemělo. Staré přísloví říká něž začneš kritizovat jiné zameť si před svým prahem. A ČSSD má na zametání toho dost.

Budu citovat: Poslanec a předseda sociálních demokratů v Praze 11 Kosta Dimitrov označuje pražské špičky ČSSD za pátou kolonu ODS a obvinil je z prostituce. Reakce Kosty Dimitrova na obvinění o tzv. mrtvých duších v jeho organizaci a úplatcích za členství je vcelku logická. Provázanost ODS a ČSSD v mnoha místech republiky je veliká a týká se hlavně velkých měst i když v mnoha případech i těch menších. K čemu jsou tito lidé potřeba:

 

1) Získání co nejvíc členů jakýmkoli způsobem znamená pro danou organizaci i daný obvod velkou výhodu.

2) Čím větší Místní organizace nebo Okresní organizace tím více delegátů na Okresní konferenci nebo Krajskou konferenci. A také na sjezd.

3) Čím více delegátů na Okresní konferenci, Krajské konferenci nebo na sjezdu tím více možností prosadit své lidi na kandidátky od komunálních až po poslanecké a také více lidí ve vedení.

4) Naberu-li členy způsobem podivným a někdy i nezákonným, získám neuvěřitelné možnosti ovlivňovat politiku v obci, v okrese, v kraji a v neposlední řadě i ve státě. Svými členy, nečleny dosáhnu toho, že sebe a své spojence je možné rozmístit ve vedení obcí, ve vedení krajů, ve vedení státu a tím rozhodovat o toku peněz, které se pohybují v miliardových hodnotách.

5) Tím, že rozhoduji o toku peněz, zároveň mohu uplácet další členy ať už penězi nebo výhodným zaměstnáváním.

6) V podstatě nejsem odvolatelný, protože moje organizace nebo můj okres počtem podivně získaných členů má rozhodující vliv na obsazování výše uvedených míst a bez něho nelze nic udělat.

7) V mnoha městech se děje i příjímání celých sportovních a jiných skupin do ČSSD. Dalo by se to nazvat tzv. manifestační vstup a je to celkem jednoduché neboť stačí slíbit peníze těmto různým oddílům a skupinám

8) Stávám se neomezeným vládcem v obci, okrese i kraji a mohu si vlastně dělat co chci.

9) Nemusím dodržovat stanovy a usnesení, mohu vylučovat členy jak se mi zachce a přijímat jen ty které chci a ty kteří budou zvedat ruku jen pro mě a tím vlastně manipulovat s celou stranou.

 

Výše popsané tedy znamená, že jsem ovládl ČSSD buď v dané obci, nebo v daném okrese, dokonce v kraji a takto i ve státě. Sebe větší ignorant a blb může tímto způsobem způsobit škody, ale zároveň si zajistit koryto na mnoho let dopředu. Zároveň rozhoduji o tom, že v dané obci, či okrese, kraji nebo státě bude vládnout stále stejná skupina lidí, která je vlastně neovladatelná a neodvolatelná. Tím chci říct, že Kosta Dimitrov má pravdu v tom, že pokud chce něco změnit, tak v ČSSD to nejde slušnou formou. Ba naopak ti neslušní si dovolí všechno. Znamená to tedy, že pro mnohé lumpy je to zajištěná cesta ke korytu a od toho koryta jen v rakvi na hřbitov. Dalo by se to nazvat „Brežněvovským odchodem“. Ještě takovému lumpovi přijde na pohřeb celé vedení a spousta plačících po obrovských výhodách, které jim tento člověk zajišťoval

 

Zatím ti slušní a normální členové mohou protestovat, bojovat, snažit se o změnu a stejně neudělají vůbec nic. Položil jsem si otázku jakým způsobem to změnit a opět si odpovídám v bodech:

 

1) Uskutečnit v celé ČSSD Okresní konference v poměru 1:1 a udělat zásadní kontrolu skutečného členství těchto lidí.

2) Zamezit tomu, aby za členy mohl platit jeden člověk např. předseda příspěvky dohromady. Tzn. že každý si zaplatí svoje příspěvky sám a do data určení, pokud ne bude se proti němu postupovat podle Stanov.

3) O kandidátkách a kandidátech nebudou rozhodovat Krajské konference, ale sbory volitelů, např. členů navrženými v počtech za každou okresní organizaci třeba 30 lidí, kteří sestaví a zvolí kandidátku. I zde je možné se domlouvat, ale žádný okres nemůže diktovat podmínky a nemůže být odstrčen při vyjednávání jako prašivý.

4) Krajská konference by rozhodovala pouze o otázkách vedení a vnitrostranických záležitostech bez možnosti zasahovat do pořadí kandidátů zvolených sborem volitelů.

5) Návrhy na jména na kandidáty by prováděli místní organizace na svých výročních schůzích. Pořadí by se určovalo podle nominací z místních organizací.

 

Samozřejmě i toto má svá děravá místa a je možné i zde dělat různé hrátky. Ale provádět okresní konference jednou za tři roky v poměru 1:1 by znamenalo minimální možnost vést agendu členů, kteří ani neví, že členy jsou. Dále by se nemohli dělat na schůzích různé rauty a soutěže ve žravosti, ale opravdu schůze. Alkohol by se neměl na žádné schůzi podávat, aby každý při hlasování byl minimálně střízlivý. O povolební spolupráci by rozhodoval Krajský výkonný výbor a musel by být souhlas všech zastoupených okresů po vzájemné dohodě. Nejde tady o nějakou likvidaci, ale o zpřísnění podmínek pro nějaké vyčůrány a korytáře. Koalici, která je pro obě strany výhodná může tato strana uzavřít s kýmkoli s kým uzná za vhodné. Třeba i s ODS. Ale musí to být smlouvou, která jednu stranu neponižuje a druhou nepovyšuje. Úplně nejednoduší by bylo kdyby v této zemi byli zastupitelé a poslanci odvolatelní sborem volitelů, který je zvolil pokud by neplnili program strany a dělali si z lidí legraci. Odvolat by je mohli také občané pokud by se pro toto odvolání vyslovilo v petici podle petičního zákona více jak 50% voličů v daném kraji za který ten či onen zastupitel nebo poslance kandidoval. Vím, že je to více méně v rovině pohádky, ale udělat okresní konferenci v poměru 1:1 by neměl být žádný problém. Spousty peněz se vyhazují na úplné pitomosti a jsou doslova nekontrolovatelné. Myslím si, že vyhodit peníze na takovouto konferenci by nedosáhlo množství vyhazované zbytečně a prospělo by to celé ČSSD. Žádný člen by se neměl v této straně cítit zbytečný a hlavně bezmocný proti zvůli mocných.