Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novoroční projevy v ČSSD.

6. 12. 2009

  1. Vystoupení předsedy: Vážení přátelé ve chvíli, kdy všichni očekáváte příchod Nového roku a stejně se mnou si zavdáváte a některým se již plete jazyk vám chci říci několik slov. Preference naší strany stoupají, stoupají strmě a zcela chaoticky. Jsem sám překvapen, že stoupají aniž by jsme cokoliv pro jejich vzestup udělali. Radost mi dělá, že nejen stoupají, ale i stále stojí. Je pravdou, že nám hodně pomáhá tato koalice svými přihlouplými nápady a pokusy, které začne dělat na lidech od nového roku. Proto se nemusíme bát nechat spousty lumpů v naší straně bez trestu a můžeme si dovolit přimhouřit oči nad tím, že mnozí porušují zákony této země, etický kodex, Stanovy i program. Pokud to bude stoupat nemá cenu ordinovat Viagru a naše lumpy ve straně provokovat. Proto zapomeňte na nějaké školské rady, agentku Scullyovou, tzv. místoprimátora z krajského města nebo nějakého pistolníka. Dejme jim opět funkce, postavme je na kandidátku a dělejme, že nevidíme co je to za svoloč. Oni se nám určitě odvděčí. Ve chvíli kdy stoupají a stojí preference jsem smířlivý a ochoten ke všemu. Obracím se na ty, kteří stále něco kritizují ať dají pokoj a zbytečně neotravují. I já jsem spolkl cintání agentky Scullyové v novinách  o tom jak jsem nebezpečný a dokonce i prohlášení pistolníka, že pistoli nosí kvůli mně, protože má ze mě strach a já mu vyhrožuji. Znáte mě a víte, že obvykle si nenechávám takováto vyjádření líbit a k mnoha vyjádřením, která jsou daleko mírnější vystupuji velice tvrdě. Mám však takovou radost, že nám to stoupá a stojí, že jsem vyhlásil jakousi amnestii pro tyto šibaly. Až to začne klesat, tak začnu jednat. Jen pokud to sociálním demokratům stojí jsem eroticky a mile naladěn a neřeším co jindy řeším. Když nám to tak všem stojí, nedělejme si zbytečné naschvály a popřejme si, aby nám to stálo stále. Co si vlastně více přát. Pokud nám to však stát dále nebude tak si mě nepřejte.
  1. Vystoupení místopředsedkyně ČSSD: Moji milí přátelé jako vaše místopředsedkyně stojím zde před vámi se sklenicí šampaňského a připíjím na zdraví všem, kteří podporují naše snažení o co největší naplnění našich kapes a zároveň podporují naší snahu o ustavení gardy pistolníků, která se bude zabývat prohřešky předsedy a těch co ho podporují, nebo mu nahrávají. Budeme stejně tvrdě vystupovat i proti těm co nepodporují nikoho, ale neustále něco kritizují.  Nemůžeme si nechat rozvracet naši rozjetou mašinku na peníze ani předsedou a už vůbec ne některými členy. Víte například kolik nám vydělává takový školský rada, který dá škole miliony na počítače a ještě jim nadiktuje od která firmy ty počítače musí být. Teď si představte, že do takto dobře fungujícího mechanismu se naváží imperialistická chátra a neustále narušuje pevnou jednotu naší strany a semknuté řady našich korytářů. Ani já, ani můj druh, ani školský rada a ani místoprimátor z krajského města nebudeme zásadně ustupovat žádným oportunistům a sociálním ignorantům. Je pravdou, že moje práce nestála za nic a neudělala jsem vůbec nic. Není to však jak někdo tvrdí mojí tupostí, ale tím, že jsem si stále musela hlídat svůj flek, abych o něj nepřišla. Volám vás všechny správné členy ČSSD v tento den před novým rokem, kterým jde jen o koryto, semkněme se a zničme ty, kteří se naší práci snaží rozvrátit. Vystupme proti nim co nejtvrdší silou. Byla bych nejraději kdyby v čele naší vznikající pistolnické gardy stál můj přítel a druh. Chráníme zájmy všech kdo chtějí stále hrabat do svých kapes, okrádat lidi a prohlubovat naši spolupráci s ODS. Na závěr zvedám opět číši a provolávám: S ODS na věčné časy a nikdy jinak k naším plným kapsám a vaším světlým zítřkům.
  1. Projev jednoho zmateného sociálního demokrata: Přátelé věřte mi, že zcela chápu situaci u nás v kraji a jsem velmi rozhořčen tím, kam až to muselo dojít. Obracím se na stranu jednu i na stranu druhou a říkám zcela otevřeně, že je to špatné. I když je to špatné není to ještě nejhorší a vidím světlo na konci tunelu. Vím, že naše kandidátka je největší svinstvo jaké jsem kdy zažil, ale je to svinstvo naše proto se s ním nějak smíříme. Nemůžete po mě chtít, abych jen tak opustil teplé místo na kandidátce a ponechal ji svému osudu. Čest a svědomí mi nedovolí, abych se nechal vyšachovat z této kandidátky různými neřády a intrikány. Mnozí naši přátelé jsou opravdu našimi nepřáteli, ale představa že bych na té kandidátce nebyl ve mně vyvolává hrůzu. Co by tomu řekli lidé, že stále kandiduji a najednou nekandiduji. To bych asi nepřežil. Vím, že moje hlasy přinesou prospěch mnoha špatným lidem na kandidátce, ale lepší je menší zlo než větší zlo. Nepátrejte po tom co je menší a větší zlo, protože to nikdy nevypátráte a zbytečně by jste si s tím lámali hlavu. Musí vám stačit moje slovo, že ještě zvážím svoje kroky a budu je konzultovat se všemi zainteresovanými stranami. Nemohu vám však nic slíbit, než to, že na vás budu stále vzpomínat. Jsem napůl s těmi a napůl s těmi a prostě se všemi. Nejsem však rozdvojená osobnost, ale zmatený sociální demokrat, který ví že to není dobře a nevěří, že to je špatně. Prostě co vám budu říkat, když vám nic říct nemohu, ale věřte mi ono to nějak dopadne. Věřím, že jste pochopili co jsem vám chtěl říct a teď si připijme a dopijme lahvičku až do dna. Teď budu spát a po novém roce se s vámi znovu podělím o svoje názory. Mějte se hezky přátelé a užijte si Silvestra. Přát vám do Nového roku nic nebudu, protože všechno pocítíte na svojí kůži a to myslím upřímně.