Jdi na obsah Jdi na menu
 


O tom jak jsme v Ústeckém kraji ke štěstí přišli.

6. 12. 2009

V Ústeckém kraji je stále veselo. Skončili volby a k moci se dostala ČSSD. Nikoho nenapadlo, že Ústecký kraj je krajem neomezených možností. Po Americe, České republice stanul náš kraj jako třetí na tomto žebříčku. Tak dlouho se u nás bojovalo o to, kdo bude hejtman, až nakonec máme v kraji hejtmanku. Než k tomu došlo museli jsme však svádět tuhé boje na Okresních konferencích a v podstatě kdesi pod pokličkou zvolených zastupitelů probíhala jakási podivná jednání na mnoha frontách. Ten, kdo dostal nejvíce preferenčních hlasů ve volbách pouštěl po kraji svůj natočený rozhovor s Kopeckým, kde se však sám vydával za někoho jiného a vůbec si neuvědomil, že se bude bát s ním každý volat. Když uslyší zde lídr kandidátky, každý začne ihned mluvit o vlivu komárů na populaci kraje. Lídr  útočil na všechny strany a bojoval jako lev o funkci hejtmana, aby nakonec nehlasoval pro sebe, ale pro hejtmanku. Ten kdo si myslí, že to udělal zadarmo je totální idiot, protože za toto hlasování dostal lídr ne pašalík, ale hezký prasečák za cca 60 000Kč měsíčně, což spolu s kanceláří, sekretářkou a autem obnáší něco kolem 2 000 000  korun ročně. No neberte to a buďte přitom zásadoví. To vůči mnoha sociálním demokratům, kteří nemají zrovna zájem skákat podle píšťalky se nějaké to všimné k zavření huby možná strčí, ale jinak se obvykle dočkají vyloučení. Nemám však nic proti lídrovi, ba naopak musím konstatovat, že ten kdo umí tak umí.

 

Větší problém mi dělá naše paní hejtmanka. Vím dobře, že s tím nic nenadělám, ale nemusím s tím přece souhlasit. Paradoxem je, že v naší straně nevadí nic a čím větší lump, tím má větší šanci. Je to takový pohádkový příběh o tom, jak se dá ze strany udělat podivná, smrdutá a hnusná břečka. Něco jako kdyby v ní vařil Rumburak. Na druhé straně je nutné říci, že toto děvče z Chomutova se ukázalo jako velice aktivní a tvrdě jdoucí za svým cílem. Normálně se tomu říká, že se  jde přes mrtvoly. Ne však každý k tomu má ještě pomocníka s  rozumem opravdové gorily, která se neštítí ničeho a rozsévá kolem sebe nenávist a strach. V našem kraji však takoví lidé dostávají vysoké posty. Byl bych asi špatný pisálek, kdybych si nevšiml článku v Reflexu o tom, že nám v kraji vládne mafiánská dvojka. Jenže musím panu Holcovi sdělit, že se může upsat a nemá šanci něco s tím udělat.

 

Představte si jenom Chomutov. To je město a okres z kterého naše hejtmanka pochází. Šílená blbárna. Dalo by se říci Bohnice na kolečkách. Jediné město, kde se lidé dovedli postavit svému magistrátu a vyšli do ulic a také jediné město, kde se nechá beztrestně řádit tlupa tupce a nebezpečných lidí vládnoucích z magistrátu. Přijdou volby a výsledek je nečekaný. Popravdě řečeno v Chomutově získává ČSSD i přes všechny lumpárny, které jsou popsány nejen v páně Holcově článku v Reflexu, ale i v článku pana Vávry o Podkrušnohorském Palermu a dokonce jsou odvysílány v ČT hlasy a lumpové jsou beztrestní.Proč? Jako by této zemi vládli neviditelní skřítkové, sídlící v podzemí a nic moc se nestarali o nedodržování zákonů tam nahoře, kde žijeme my. Z našeho děvčete z Chomutova vyrostla zlá čarodějnice, která každé ráno musí stát před zrcadlem a ptát se ho: Zrcadlo, zrcadlo pověz mi co na mě zase prasklo? A zrcadlo odpovídá: Neboj se děvečko je toho dost, ale není nic co by ti mohlo uškodit. Bojí se tě a tvé gorily policie, státní zastupitelství i soudy. A toho pistolníka se bojí dokonce vedení ČSSD. Proto si klidně můžeš vládnout.

 

Přesto se člověku na mysl vkrádá otázka, co v Chomutově žije za lidi? Že by všichni měli z osobního ochránce hejtmanky strach? Že by všichni byli podpláceni a měli slíbenou nějakou trafiku jako náš lídr na kandidátce? Že by volili lidé od pana doktora, poslance ze kterého se stává spoluviník na těchto lumpárnách, ale lidé přece jen mají raději dobré vztahy s doktorem i když podporuje mafiánské praktiky? Přesto ani tito vyjmenovaní lidé by nebyli schopní dát tolik hlasů těmto zloduchům jako vystřiženým z pohádek. A tak se musíme ptát, zda v Chomutově nevolí dělnická třída, která vůbec neví koho volit? Lidé mají tolik svých starostí, že jim stačí vědomí o zrušení poplatků a vůbec je nenapadne, že mohou přijít o daleko více.

 

V každém městě se dá vládnout všelijak a je na lidech zda si to nechají líbit. Ovšem vládnout kraji je něco jiného a to už se netýká jenom Chomutova. To se týká nás všech. Mohu nakonec s hrdostí prohlásit, že Ústecký kraj ke štěstí přišel a bude vyznamenán před otevřeným oknem od představitelek SDŽ  za to, že dal ženu do tak vysoké funkce. O tom co je to za nebezpečnou ženu se však již nedozvíme nic. A tak v tomto kraji neomezených možností se musíme zase pouštět do nových klání na poli sportovním i politickém, aby na nás nepřišlo nějaké Thajské tsunami. Chci věřit, že paní hejtmanka bude opatrnější než v Chomutově i když mám-li pravdu říci, já tomu nevěřím. Doufám, že jsem nenapsal nic zlého a nikoho neurazil a že člen ČSSD si může jednou takhle za čas na svých stránkách ulevit a odplivnout? Budu si asi však odplivovat častěji a určitě ne jenom nad tím jaké štěstí máme, že máme paní hejtmanku o které i někteří sociální demokraté z Chomutovska říkají ta nejhezčí, ale nepublikovatelná slova.