Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pane Kouda prodal jste ČSSD v Ústeckém kraji za svojí prebendu.

6. 12. 2009

29.8.2007 prohlásil pan Kouda na tiskové konferenci, že část Ústecké organizace si nepřeje Bendu v čele KVV. Zároveň prohlásil, že by smlouva mezi ČSSD a ODS v Ústeckém kraji neměla být vypovězena, ale přepracována. Na toto prohlášení otiskuji svoji reakci

 

Pane Kouda prodal jste ČSSD v Ústeckém kraji za svojí prebendu.

 

Ten kdo zná znění tzv. Dohody o spolupráci mezi ČSSD a ODS v Ústeckém kraji a je normální musí po jejím přečtení jít na záchod a zvracet. Samozřejmě ti se silnými žaludky, kteří naši stranu v kraji prodali nechtějí opustit posty ze kterých jim tečou nemalé peníze.

 

Nechci zde hodnotit Bendu, ale jedno vím jistě nebyl to Benda kdo byl v době podepsání této dohody předsedou KVV. Ptám se pana Koudy, který se stal největším propagátorem spolupráce s ODS v kraji proč to dělá? Co nás spojuje s ODS mimo koryt, které si mezi sebou rozdělí zastupitelé a vedení? Jsme stranou nalevo od středu a ten, kdo stále touží z nás udělat jakési kované pravičáky je mdlého rozumu. Členové ČSSD v Litoměřickém okrese bojují proti této smlouvě vlastně dnes a denně. Proto mě překvapuje, že dva zastupitelé za náš okres nehlasovali pro zrušení této potupné dohody. I když jsem ujišťován, že to tak nebylo, pro trvání této dohody slušní lidé ruce nezvedají. Jiné okresy a zde mluvím za sebe mi připadají jako nesvéprávné ovčí farmy a čekají až jaký zafouká vítr a která strana bude silnější. Co mi nejde do hlavy, že nejbojovnější okres Děčín najednou jaksi zkoudovatěl. To členové ČSSD v Děčíně ztratili najednou paměť co s námi Kouda prováděl? K čemu je dobrá pro další okresy tato Dohoda o korytech mi není vůbec jasné.

Kdo ji tedy potřebuje? Myslím si, že nejvíce ji potřebuje “přítel“ Kouda k naplnění své bezedné kapsy. Vše co se teď děje v Ústeckém kraji dávám za vinu OVV ve všech okresech že nebyly schopny ani v době dopravního kolapsu, ani v době kdy z nemocnic nám dělá ODS ústavy pro bohatou klientelu donutit krajské vedení, aby opustilo tuto potupnou dohodu se ctí. Dávám za vinu KVV a jeho členům, že v tomto složení nebyl schopen i přes mnohá upozornění tuto patolízalskou dohodu ukončit hlasováním. V neposlední řadě za to může i vedení ČSSD, které si tak dlouho pěstovalo džina v láhvi svými námluvami s ODS, až jim začíná přerůstat přes hlavu. „Příteli“ Koudo vy nejste ještě předsedou KVV a věřím, že nikdy nebudete, aby jste mohl mluvit za celý kraj. Klub zastupitelů jsou lidé, které si zvolila krajská konference a nedala jim žádný mandát k tomu, aby rozhodovali o tom co a jak se bude dělat v Ústeckém kraji či navrhovali koho chtějí za předsedu KVV. Právě naše nečinnost a nejasné postoje všech výše jmenovaných orgánů vytvořila živnou půdu pro takové lidi jako je „přítel“ Kouda z Mostu. Jsou zákeřní a mstiví. O tom by mohl vyprávět právě Koudou vyhozený Hojdar a většina z nás tehdy mlčela. O tom by mohl vyprávět přítel Rendl z Bíliny a většina členů opět mlčí. V Mostě je místo ČSSD jakési občanské fórum a Kouda se pilně snaží ovládnout celý kraj. Už jsem zažil mnoho krajských funkcionářů, ale proti Koudovi je třeba co nejtvrději vystoupit. Člověk, který prodá stranu pro svoje koryto je velmi nebezpečný. Aby bylo vůbec možné pochopit o čem píši pak je třeba si dobře tzv. Ústeckou dohodu prostudovat. Pokud však „přítel“ Kouda má pocit, že s ODS musí být na věčné časy ať si tam klidně vstoupí. Ovšem ať nejedná a nemluví za mě a za mnohé mé přátele z okresu Litoměřice protože my s tímto člověkem, který prodal stranu za koryto nechceme mít nic společného.

  Jan Piegl st. tajemník MO ČSSD Lovosice

 

Reakce na článek v Právu v mutaci pro Ústecký kraj ze dne 29. 8. 2007 „Část ústecké krajské organizace ČSSD chce odvolat svého předsedu.“