Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paradoxy v ČSSD.

6. 12. 2009

Neuplynulo ani tak mnoho vody od chvíle, kdy se v České televizi opět objevilo ve vysílání jméno Romana Housky ve spojitosti s případem městského strážníka, kterého Houska napadl slovně a poté do něj najel autem a přejel mu nohu. Případ dodnes není vyřešen a jak říkal náš předseda na besedě v Lovosicích za účasti několika členů ČSSD nechtěl Housku řešit, protože jeho družka naše místopředsedkyně ČSSD Vaňhová mu má podat vysvětlení do 31. ledna 2008. Jak vidět Houska neumí mluvit a tahat z maléru ho musí Vaňhová. Pokud toto vysvětlení nebude, dodal předseda Paroubek bude Houska řešen a vyvodí se z toho důsledky. Ještě předtím to byl zrovna Houska, který si libuje ve zbraních a nosí je na svém zadku jako jiní peněženku, který tvrdil na konferenci i v tisku že pistoli sice nenosí pořád, ale teď musí proti samotnému předsedovi ČSSD, který podle Housky je nebezpečný pro něho a jeho družku místopředsedkyni Vaňhovou. Zajímalo by mě čím je nebezpečný pokud to smím vědět? Zatím to vypadá tak, že se Housky bojí náš předseda. Zda zase on nosí pistoli proti Houskovi mě není známo. Následně potom ještě tento "vlivný sociální demokrat" z Chomutova stačil prodat přes svoji bývalou firmu Akita Plus, areál, který získal od Konsolidační banky i s dluhem vůči této bance ve výši 14 000 000 Kč ( zajímalo by mě, který vlivný sociální demokrat toto zařídil? ). Tento areál prodal společnosti Globus za 74 000 000 Kč a peníze vybral v celé výši aniž dluh zaplatil. Je to prostě „férový socan“, který si jistě zaslouží být členem KVV. Tento fakt se objevil ve vysílání ČT v lednu 2008 a na Housku mělo být podáno trestní oznámení. Nevím, nevím zda něco takového je v Chomutově možné? Možná, že v této době se Houska pochlapil a s Konsolidační bankou se vyrovnal. Stejně tak je možné, že má dost peněz na podplácení policie, státního zastupitelství a soudů v místě svého bydliště nebo v rámci kraje. Nečinnost těchto orgánů co se týče tohoto "vlivného krajského sociálního demokrata" by tomu docela odpovídala. Jak je známo v této zemi se dá koupit všechno a ukrást 14 000 000 Konsolidační bance není v této zemi jak vidět žádný problém. Stačí mít za družku místopředsedkyni ČSSD a místoprimátorku v Chomutově, dělat po určitou dobu asistenta poslanci Mudr. Krákorovi, též za ČSSD a znát se s vedením této strany, které k této kauze mlčí jako ryba.

Pan Paroubek se vyjádřil k tomuto problému sice naivně, ale jasně. Cituji: Nemůžu schovávat hlavu do písku. Po panu Houskovi budu vyžadovat vysvětlení a pokud je nedostanu bude třeba toto řešit. V Lovosicích upřesnil i datum do kdy má vysvětlení přijít. Měl to být 31. leden 2008. Bylo by dobré pane předsedo, aby jste si z lidí nedělal blázny a vysvětlil nejenom nám v Lovosicích, ale všem kdo toto vysvětlení požadují jak to vlastně dopadlo? Mohlo se třeba stát, že vás ukecala vaše místopředsedkyně a za slib, že už proti vám nebudou nosit zbraň v kapse a budou o vás hovořit jen slušně jste zapomněl na to co jste slíbil jinde. Nevím pane předsedo, ale věřte mi tímto způsobem, kterým jednáte, mnoho lidí vám přestane věřit a dříve či později se může stát, že už nemusíte být předsedou. Ono nejde o to zda Houska přestane být členem ČSSD nebo ne, znám plno horších členů, ale jde o to zda je vůbec možné věřit vašim slovům.

Proč o tom píši? Asi bych si už Housky ani nevšiml, protože se poslední dobou držel stranou, nikam se necpal a vypadalo to, že svých činů „úpřímně lituje“. Byla to jedna z možných cest pokusit se nás jaksi uspat, tím že Housku nebudeme mít dlouhou dobu na očích. Najednou se však zbláznilo předsednictvo KVV v Ústí nad Labem a  Housku jmenovalo do výběrové komise na tajemníka KVV. Výběrovou komisi si představuji něco jako lidi slušné, nestranné a hlavně mající nějaký morální kredit k tomu, aby rozhodovali o tom kdo bude vládnout v úřadovně KVV. Místo toho se dovídám, že členem komise se stává člověk, který nemá žádné morální právo posuzovat schopnosti, které mají mít lidé pro výkon této vysoké funkce v kraji. Na minulém KVV Houska najednou prozřel a odstoupil tzn. že v nové komisi již není. On však neodstoupil proto, že si uvědomil to o čem já píši, ale právě proto, abych o něm nepsal. Jenže já už mám tento příspěvek napsaný a nechce se mi ho hodit do šuplíku Proto a jenom proto znovu připomínám, že máme stále na kraji jakási lejna a to nejenom jedno, kde by bylo lepší je nerozmazávat, ale spíše je uklízet. Když už nemáte odvahu je uklízet a brzdíte i snahu členů, kteří tu odvahu mají pak by aspoň stačilo je nevystavovat do popředí a nikoho neprovokovat. Např. by takový člověk neměl být ani členem KVV protože se tento kraj stává nevěrohodný a odpuzuje nejen členy, ale i lidi-voliče. Věřte mi, že nemám radost z toho, že se stále musím strefovat do prapodivných jednání v našem kraji. Vyhození a nepřijatí lidé v Bílině jsou také ukázkou arogance a špíny v tomto kraji. Měl by to být pane Paroubek hlavně váš zájem, aby v tomto kraji nastal klid a byla nastolena aspoň minimální  důvěra. Tím, že budeme dělat jako když se nikde nic neděje anebo si hrát na slepé, nic neřešíme, ale pouze tyto problémy hrneme před sebou jako ten známý brouk co si valí tu svoji kuličku. Teď před volbami krajskými, ale i před volbami parlamentními je to velmi nebezpečné a velice riskantní. Není to ani tak dávno co jste se velice navážel do Čunka a zatím vedle vás sedí lidé, kteří jsou možná o mnoho horší. Nezlobte se, že to píšu, ale sliby dané členům by se měli plnit nebo vysvětlovat. Jinak se naskýtá jediná otázka: Jak vám mám věřit příteli předsedo?