Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poníženě prosím odpusťte.

6. 12. 2009

Dostala se mi do ruky překvapivá zpráva. V Teplicích se zastavil při svém putování krajem předseda ČSSD Paroubek. To je normální jev, neboť pan předseda zde zvítězil  ve volbách v roce 2006 a opravdu zde každé pondělí úřaduje.

Není mi známo jak k tomu došlo, ale stalo se, že ke slavnostnímu obědu zasedli v Teplicích spolu s předsedou i vlivní sociální demokraté v kraji. Mezi nimi byla i místopředsedkyně ČSSD z Chomutova. Tam kde je paní místopředsedkyně je zcela určitě nablízku její životní druh, vlivný to sociální demokrat a „přítel“ nosící pistoli proti našemu předsedovi. Snad i proto došlo k setkání našeho předsedy s tímto vlivným sociálním demokratem z Ústeckého kraje, který bydlí v Chomutově. Nevím, zda byl také pohoštěn, ale jedno vím a to, že se pan vlivný rozplakal a prosil našeho předsedu o odpuštění za svá slova o nebezpečném předsedovi, proti kterému se musí nosit v kapse pistole.

Předsedo promiň co jsem o tobě říkal a odpusť mi moje chování, já se určitě polepším. Co na to odpověděl předseda není tak docela jisté a zde se svědectví značné rozchází. To první říká, že ho náš předseda vyzpovídal a pak se musel vlivný sociální demokrat z Chomutova třikrát pomodlit načež dostal rozhřešení. Jiní svědkové však tvrdí, že předseda pronesl něco v tom smyslu, že nepotřebuje žádné kajícníky, kteří si nevidí do huby.

Ať tak nebo onak z našeho vlivného sociálního demokrata se stalo malé dítě, které trochu zatrucovalo, pak si poplakalo pak odprosilo. Mylně jsem se domníval, že tento vlivný sociální demokrat je mafián, ale on mi však připomíná ufňukaného puberťáka. Hlavně, že mu bylo odpuštěno. Jenže pan předseda není kněz a mnoho členů strany čeká jak se zachová doopravdy. Pokud vlivný sociální demokrat z Chomutova dostal rozhřešení pak by si předseda měl uvědomit, že ti druzí co říkají o své straně nelichotivé pravdy, ale neskučí a nebrečí, nemohou být vyhazováni. Já také pláču, ale spíše hrůzou nad tím, jak málo stačí, aby se někdo vykoupil. Nebo to byla dobře sehraná partie našeho vlivného sociálního demokrata? To uvidíme příště, protože divadlo má vždy své pokračování.