Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povídání o poslanci.

6. 12. 2009

Žil a byl jeden poslanec za ČSSD z Ústeckého kraje, který ať sice středoškolák se svou činností snažil vyrovnat svým kolegům s vysokoškolským diplomem. Děda Pytlík na to říká: Jak se může pasgřivec jeden vyrovnat kolegům s vysokoškolským diplomem, když se chová jako puberťák. Před rokem 1989 tento poslanec veřejně nepůsobil, po revoluci však vycítil svou příležitost a vstoupil do ČSSD. Děda Pytlík na to povídá: Jediné co může cítit tento dobrák od kosti je obrovská touha po mamonu. O jeho místostarostování od roku 1990 se v jednom městě Ústeckého kraje povídají pohádky. I děda Pytlík si přisadil: To myslíte toho hraboše? V normální straně by neměl šanci. V tý ČSSD to, ale musí vypadat. Kdejaký skřet se pakuje. V jednom městě Ústeckého kraje mu to žrali až do voleb roku 2006.

Poslanec, lépe by se hodilo posranec, který se přizpůsobil každému vedení a vždy se choval jako zbabělec. Podle dědy Pytlíka jeho vyčůranost je nekonečná a blbost neléčitelná. Když se stal vládním zmocněncem pro severozápadní Čechy učinil svojí novou přítelkyni a poté i novou manželku, ředitelkou své kanceláře. V té době mi vstávali vlasy na hlavě hrůzou, co zase spáchá tato dvojka hrůzného v severozápadních Čechách, řekl nám děda Pytlík. Je nutné dodat, že tuto odměnu – funkci vládního zmocněnce získal od Zemana v době, kdy se nepočítalo, že by se tento tvor mohl dostat vůbec do parlamentu. Samozřejmě se Zemanovi odvděčil tím, že ho při volbě prezidenta republiky podrazil. Von snad ani za to nemůže, protože tam kde je dutá makovice není podraz zločinem přisadil si děda Pytlík.

I když byl zvolen poslancem, nikdo nemohl od něho očekávat, že by přenechal tento úřad někomu koho nezvolili. Tam muselo lítat peněz a dodnes nikdo neví, kde skončili dodává děda Pytlík, zabafá z fajfky a uplivne si. Ne teda, že bych ho podezříval, že krade, ale že přemisťuje věci z místa méně potřebného na místo více potřebné o tom vůbec nepochybuju dodává děda Pytlík. Právě tento poslanec se za každou cenu snažil, aby o kandidátkách, rozhodovalo vedení ČSSD, protože v té době neměl jisté vůbec nic. Dnes však vystupuje jako poctivec a správnej chlap. Má však smůlu říká děda Pytlík a směje se. Tomuto klokanovi neuvěří jeho hru na féráka ani náš pes Baryk, zabafal děda Pytlík z fajfky a ukázal foto jakéhosi manželského páru před okálem, který kdysi patřil ČEZu.

V jedné vesnici na Ústecku probíhala s tímto poslancem veřejná diskuze o zbourání této vesnice, se kterým tento poslanec souhlasil. Na této besedě se stal opět komikem, který umí pěkně oblbovat lidi. Když si na to vzpomenu říká děda Pytlík, tak se ještě dnes opupínkuji a celý zrudnu. Tento pasgřivec odpovídal jak absolvent páté třídy obecné školy a ne nějakej dospělej chlap. Doslova si dělal z lidí šoufky, ale co vlastně chce to ze sebe nevysoukal. Prostě o karakteru tohoto vyžírky si nedělám iluze ukončil děda Pytlík a zabafal ze své fajfky. Na otázku nejmladší tazatelky na čem mu nejvíce záleží odpověděl tento lidumil, že na lidech bez práce. Teda k tomu musím říct jen jedno v tý chvíli mě upadla fajfka a dokonce jsem si na ní šláp. Když jsem ho sledoval jak na lidi upřímně kašle a dnes jich má plnou hubu, bylo mi na zvracení. Věděl jsem co od něho můžu čekat a přesto jsem to málem odstonal. Teda takový dílo a poslancem to si snad ani ta ČSSD nezaslouží.

Přišel rok 2006 a s ním volby do poslanecké sněmovny parlamentu ČR a také do komunálu. Už ve volbách do kraje v roce 2004 dostal tento poslanec něco přes 200 hlasů. Přesto kandidoval na poslance na třetím místě a do komunálu dokonce na prvním. Děda Pytlík zabafal z fajfky zamyslel se a povídá. To se ten předseda ČSSD musel zbláznit, když nevyužil toho práva co tak tento poslanec prosazoval, aby vedení rozhodovalo o kandidátkách a nechal ho na třetím místě. Však taky skončil jak Paulus u Stalingradu. Kdyby to bylo podle hlasů od lidí, skončil by tak akorát jako komediant. Do Parlamentu by se nedostal. Vůbec se nezastyděl a hned se šoupnul na první místo komunální kandidátky u nás doma. Svojí novou ženu dosadil na čtvrté místo. A teď poslóché co se dělo v našem městě: Dopadl hůř než křižáci u Domažlic a lidi mu konečně vystavili červenou kartu. O jeho nové ženě raději nemluvit, ta dostala od lidí hned tři. Prostě naprostej propadák, asi jako když Sparta prohrála v Bělehradě 5:0. Myslel jsem si, že mu to konečně zlomí vaz, ale stal se nevídanej jev. Zlomilo to vaz těm, kteří v těchto volbách zvítězili. Posmtychtivej pasgřivec a skřet a ta jeho nahotinka, pardon křehotinka, udělali noc dlouhých nožů a těchto lidí se zbavili. Řekni mi člověče už si někdy viděl manažéra, kterej by vyhodil nejlepší lidi? Co vám to tam sedí za Bubligy, že nechají takovou Sodomu Gomoru dopustit. Vůbec tomu nerozumím odplivl si děda Pytlík a mávl rukou. A teď si představ ogare, že těm vašim pasgřivcům tam nahoře nevadí ani to, že tento zbabělej skřet, nepřijímá ani lidi do strany, protože je podělanej jako harant a bojí se, že ti nový by ho už nepřebalovali, ale nakopli ho rovnou do zadku. Když se tak na to dívám tak si myslím, že tu vaši stranu musí vést nakej Švejk a dělá to naschvál.

Ne dědo nic takového to není. Máte pravdu jsme jenom trochu zbabělí a necháváme řádit ty, kteří nám škodí a ubližují a vyhazují se ti, kterým se takováto strana plná různejch Dimunů a různejch šašků nelíbí. Teda chlapče je to hrozný, právě takový lidi, jako je ten náš pasgřivec, se asi těm vašim papalášům hodí. Člověk vzdělanej by jim byl, asi na obtíž. Máte štěstí, že tato koalice, co vládne se chová tak jak se chová, jinak by ste to s takovými skřety v poslaneckejch lavicích totálně prohráli a buďte opatrní ono se to klidně může stát, nebo vás opustí všichni poslanci, kteří mají ještě trochu rozumu v hlavě. Holt na tom našem teplicku vládnou pěkní skřeti a lumpové, přihlášky si snad vyplňují sami doma a vůbec k tomu nepotřebujou žádný opravdový lidi. Těmato černéma dušema ovladají celé kraj a drží se u koryta jako vepři. A tomu vašemu nejvyššímu to vůbec nevadí. Z ty vaší strany se u nás na Ústecku stává taková vyšaškovaná, ale nebezpečná mafie. Jestli tento rozhovor otiskneš dej ho jako první než budeš psát o těch pasgřivcích jak vyhazovali lidi v jednom městě našeho kraje. Děkuji dědo za rozhovor a vaším rozhovorem opravdu začínám. Příště už to bude o tom jak to skutečně vše probíhalo.