Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedí Foldyna opravdu na dvou židlích?

6. 12. 2009

Využívám jeden krátký dopis, který jsem dostal na mail. Cituji: Proč stále nechápete, že Foldyna nese největší odpovědnost za to co se dnes v kraji děje. On to byl kdo se domlouval na jedné straně s Paroubkem a Bendou a na druhé straně již dávno předtím s Koudou a Vaňhovou. Kdy pochopíte, že mu jde jen o něho a jeho lídrovství. Zeptejte se ho co za to má slíbeno. Citoval jsem nejdůležitější pasáž z mailu, který mi přišel a nedá mi spát. Proto jsem se rozhodl na toto téma něco napsat.

Když nevím kudy kam sednu si a na papír si napíšu všechna pro a všechna proti. Potom stačí chvíli přemýšlet a nějak se vám zobrazí fakta a skutečnosti, které vám schází, aby jste se mohl nějak rozhodnout. Udělal jsem to i tentokrát a dopadlo to celkem překvapivě. Na straně proti tomu, že Foldyna sedí na dvou židlích bylo velmi málo odpovědí. Pokud by seděl Foldyna jen na jedné židli nikdy by mu nešlo až tak moc o to, aby se stal lídrem a nikdy by se nespojil s lidmi se kterými údajně nemá co společného z hlediska politického, názorového i lidského. Pokud by neseděl na dvou židlích, řekl by zcela jasně členům a nejen v Děčíně a na Děčínsku, ale i nám ostatním proč mu nevadí Houska, Vaňhová ani Kouda a proč mu vadí zrovna Benda? Řekl by nám přímo všem, že má něco co je zásadní a nepřekročitelné a proto pokud se to nesplní on lídrem nebude. Ba naopak mluví s každým jaksi jinak. S těmi komu vadí jedna strana hovoří o špatnosti druhé strany a s těmi komu vadí druhá strana hovoří o špatnosti první strany. Nikomu nepomohl, který byl neprávem vyloučen tím, aby se jasně a veřejně postavil proti tomuto vylučování. Nikdy tvrdě nezkritizoval porušování volebního programu, ani výstupy některých našich členů. Prostě nepostavil se zcela jasně na žádnou stranu. Pro že by Foldyna neseděl na dvou židlích je jen jedna věc a to je ta, že se dovede  pořádně ozvat, ale jen když jde o něho. Nic ve zlém Jardo každý jsme nějaký a máme spoustu chyb. Teď se však v našem kraji láme chleba a láme se hodně tvrdě. Dnes už nejde o to jestli je horší ten nebo onen, dnes jde o to zda nám bude vládnout sebranka lumpů anebo si kraj dáme do pořádku. Dnes už nestačí sepisovat žádné kodexy ani pionýrské sliby. Dnes je třeba nedovolit lidem jako je Vaňhová, Kouda a Fišera jít na kandidátku. S tím prostě nic nenaděláš. Je úsměvné věřit tomu, že podpis pod sebehezčí slib od těchto lidí něco znamená. Ptal jsi se mě jednou proč jsem najednou s Bendou. Já ti dnes odpovídám: Já nejsem s Bendou ani s Aubrechtem, bojuji za navrácení vyloučených lidí z Bíliny do strany a mnozí se jen dívají a to jen proto, že potřebují nějakého poslance podrazáka, aby zvedl ruku pro Švejnara. Stačilo by tak málo jako člen ÚVV a KVV dát najevo na čí straně stojíš. Zatím tito lidé čekají až se někomu něco zachce na KK. Musím však jasně říci, že zatím na nikoho z našeho okresu nepřišel Benda s pistolí, nevyhrožoval ba naopak, choval se slušně. To však neznamená, že nemáš jiné informace, klidně je můžeš říci. Navíc jsi to byl právě ty, který jsi mě celou dobu přesvědčoval, že mám poslat dopis o hlasování Koudy na ÚVV, ale na ÚVV jsi se o dopisech o kterých jsi věděl ani nezmínil. Nemůžeš chtít, aby někdo válčil za tebe a ty jsi jenom čekal za stromem jak to dopadne. Tak se chová malý kluk.

Pokud by jsme však začali hovořit o majetku dostali by jsme se na velmi nebezpečnou půdu, protože mám obavu, že každý na někoho něco ví a proto došlo k další potupné dohodě u Paroubka v Praze a ty přesně tak jak se mi píše v tomto mailu jsi o tom věděl a souhlasil jsi s tím. Je to tvoje věc, ale nepřeji ti, abys jednou poznal čeho jsou tvoji tzv. kolegové na kandidátce upečené v Praze schopni. I když si myslím, že ty to asi víš stejně dobře jako já, ale holt tím lídrem chceš být strašně moc. Nemám nic proti tomu, abys byl lídrem, ale divím se, že můžeš být lídrem na takovéto kandidátce. Jsem zastáncem toho, že seberozumnější upozornění na nebezpečí nebo na nějakou špatnost ať už to bude na tebe nebo na mě bolí, ale je lépe si to říci než si navzájem lhát. Věřím, že i ty mi jednoho dne napíšeš odpověď kde svoje sezení na dvou židlích nějakým způsobem vysvětlíš. Nemusíš to dělat jenom kvůli mě stejné vysvětlení očekávají i mnozí lidé na Děčínsku a v jiných okresech. Rozdíl mezi mnou a jimi je jen ten, že já to píši a oni raději mlčí a pak mě píší mail. Jsem zastáncem toho, abychom se přestali schovávat a začali bojovat. Možná Krajská konference už je rozhodnutá, ale to neznamená, že nemůžeme bojovat proti zvolení špatných lidí z naší kandidátky do KZ. Vždyť přece bude kandidovat více subjektů a mnohé nám mohou být bližší než to smetí co nám na kandidátku dala Praha.