Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak z nás zase dělají blbce.

6. 12. 2009

Už jsme si jaksi zvykli na to, že naši politici pokud jsou podezřelí z nějaké lumpárny se tváří jako svatí a dělají, že se jich to netýká. Vrcholem se však stal Čunek, který jako nová hvězda zazářil na našem politickém nebi, aby tato zář během několika měsíců pořádně pobledla a pomalu zmizela.

Proslavil se bojem, nebojem proti romské komunitě a vyplul na politické hřiště na vlně populismu. Řekl sice nahlas to, co jiní lidé, tedy ne politici říkají již dávno, nebo si to většina z nás myslí, že Romové si z nás všech dělají legraci a zneužívají nejen dávky, ale i totální hloupost nás Čechů, protože je považujeme za pologramotné nebo negramotné. Oni totiž jsou velice chytří a perfektně umějí využívat svých práv. Povinnosti až tak moc nemusí. Naučili jsme je, aby dobře slyšeli na slovo rasismus a proto se někdy ve společnosti chovají jako hovádka a zneužívají toho, že se v našem národě zakořenila jakási zbabělost a obava, aby nás v případě vystoupení proti nim někdo nenazval rasisty. Mě to však připadá velice stupidní. Já jsem pro, aby stejná pravidla platila pro všechny a všem se měřilo stejně. Jelikož se tak neděje a máme plno výjimek, pak toho využívají lidé jako je Čunek. Jeho vystoupení proti Romům stačilo, aby se stal předsedou KDU-ČSL a místopředsedou vlády. Jinak je to člověk, který se souhrou náhod dostal na starostu Vsetína a vypovídá to o tom, že je něco pravdy na tom, že lidi si zvolí do svého čela i vola.

Najednou se stává z neznámého a umolousaného starosty předseda KDU-ČSL. Tato strana totiž neměla na vybranou a využila jeho popularity po pár populistických a hloupých činech k tomu, aby se dostala aspoň do vlády. Ukazuje se tak, že po Luxovi se z této strany stává neschopná nebo všehoschopná banda křiváků až na velmi nepatrné výjimky. Po zahájení trestního stíhání Čunka se tento „hrdina“ začal naparovat jako kohout, aby ho Senát zbavil imunity. Jak se však toto mělo stát zachoval se velmi zbaběle a vypadal jako kdyby dostal Alzhaimera. Peníze vysvětloval stejně tupě jako Gross, ale na Grosse neměl protože funkce pro něho byla přednější.

Začali mu pomáhat lidé velmi podivní. Štětina buď agent sibiřské rozvědky anebo takový trouba, že nebyl nikomu nebezpečný a mohl se pohybovat po celém SSSR a Asii v době, kdy jiní nedostali ani pas. K němu se připojil Hučín, který se mstí přerovskému státnímu zastupitelství i když nad jeho činny i chováním je třeba si opravdu položit otázku, jak je v této zemi možné, že takoví lidé mohou vydírat celou justici? O tom, že to s naší justicí není v pořádku si cvrlikají vrabci na střeše. Ovšem to nejhorší co se mohlo stát provedlo nejvyšší státní zastupitelství pod vedením paní Vesecké, která dovolila a také se podílela na bezprecedentním zásahu do případu Čunka a tím nám všem připomněla dobu prokurátora Urválka.

Sám Čunek ukázal i ve sněmovně jak mu po zásahu Vesecké a po podpoře ze stran vládní koalice narostl hřebínek. Nazval hlavní svědkyni prodejnou děvkou a vůbec si neuvědomil, že takto se hlavně chová on, paní Vesecká a celá vláda a to právě jen kvůli němu. Po tomto vystoupení by už nebyl v této zemi nikdo z politiků a státních zástupců včetně Vesecké kdo by zvedl pro Čunka ještě hlas. Jenomže u nás jde o prachobyčejnou politickou objednávku, protože Čunek a jeho rodná strana vydírá celou vládu právě jejím koncem. Důvody proč se k tomu propůjčila nejvyšší státní zástupkyně paní Vesecká neznám, ale vím zcela jistě, že sama hodila všanc svojí důstojnost, čest i spravedlnost. Zůstala naprosto nahá a vlastně předvedla, že zbabělci v této zemi jsou vítáni. Nebo existuje jiná možnost, kterou však nemohu potvrdit a to, že se dala koupit. Ať tak či onak v obou případech prohrála spravedlnost, slušnost a hlavně zákony. Prohrál i Čunek, neboť i kdyby byl nevinný už mu nikdy nikdo neuvěří a vždy zůstane symbolem zlodějen a pošlapání zákonů a práva. Pokud je paní Vesecká jen trochu soudná bude se jí ještě dlouho o Čunkovi zdát. Protože to co udělala se prostě nedělá, ale ani dělat nesmí.