Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trojští koně ODS

6. 12. 2009

Začínáme se v naší straně chovat jako idioti. Máme stanovy a nikdo je nedodržuje, máme program a nikdo ho neplní, máme řádně zvolené orgány a nikdo je nerespektuje ba naopak se vyjednává tajně a bez vědomí těchto orgánů. Máme také členy, kteří buď vůbec neví proč jsou v ČSSD anebo jsou takoví, kterým jde jen o svoje kapsy a jiní, kterým je všechno jedno a nechají sebou manipulovat jako stádo. Ale pojďme k našim trojským koňům: Most a Kouda. Nic si nezastírejme je to chytrý člověk, který velmi dobře ovládá stupidní stádo kolem sebe až na výjimky. Přesto i z Mostu se začíná ozývat stalé více hlasů které Koudu kritizují. Znamená to tedy, že i z lidí se mohou dělat blbci jen do určité doby. Jak je možné, že tento člověk kdysi vedoucí skládky se stal radním, zrádcem ČSSD a kolaborantem s ODS v jedné osobě? Jak je možné, že za hrubé poškození ČSSD nebyl nikdy učiněn ani sebemenší pokus o jeho vyloučení, když na druhé straně jsou lidé vylučováni pro nic a za nic.

Proč to píši tak tvrdě? Já totiž nejsem proti koalicím ani nalevo ani napravo a jsem zastáncem kompromisů. Pokud mě ovšem někdo bude tvrdit, že to co se podepsalo v Ústí nad Labem a nazvalo se to Dohodou o spolupráci je jakási koaliční nebo kompromisní smlouva pak je vůl. Byla to zrada, bylo to rozdělení postů. Je to prostě dohoda ve které nejde o nic jiného než o naplnění klokaní kapsy Koudy, Husáka, Lavičky a dalších prodejných děvek v těchto a jiných okresech včetně toho našeho. Samozřejmě svojí vinu na existenci této smlouvy nesou i jiní, ale hlavně naše zbabělost při které jsme nedokázali tuto smlouvu zarazit hned na počátku. Co se stalo s Koudou, že se stal takovým chamtivcem? Nejhorší je, že vlastně ho pořádně nikdo neznal a on se choval velice vstřícně a čekal na svojí příležitost. Jediný kdo věděl o koho se jedná byl Hojdar a ten naprosto pro své funkce zapomněl na lidi dole zatímco Kouda je začal ovládat. Byl jsem jeho kamarád, jen do té doby než vyloučil Hojdara ze strany. Dnes nastala doba kdy by zde měla být funkční strana včetně předsednictva a ÚVV ČSSD, která by Koudovo jednání proti programu ČSSD i proti stanovám zastavila.

V době kdy Kouda dělal vedoucího skládky byl obyčejným a příjemným člověkem až přišel den D a strana ho povolala k moci jako radního pro školství a kulturu. Stalo se tak po odstoupení Řebíčka a povolal ho tehdejší KVV pod vedením Foldyny. Na Koudovi se přímo ukázkově dá dokázat jak moc, peníze a bezzásadovost udělají z obyčejného skládkaře chamtivce a zrádce. Už mu nestačí dům za několik milionu, ale chce ho ještě větší, už mu nestačí šaty za 5 tisíc chce mít šaty za 20 tisíc prostě už se z něj stal člověk, který chce stále více a nikdy nebude mít dost. Neštítí se kolaborovat a hlasuje i proti programu vlastní strany. On totiž dobře ví, že zatím u nás v kraji vládne banda, která je tak proflákla, že nemůže být za toto svinstvo vyloučen. Já trvám však na tom, že na jeho vyloučení by měli trvat všichni členové, kteří si uvědomují, že privatizace nemocnic a hlasování pro tuto skutečnost bylo hrubým porušením stanov. Že podepsaná dohoda byla dohodou namířenou proti ČSSD a pouze k zajištění koryt.   

Druhým trojským koněm se stává Vaňhová z Chomutova. Za Vaňhovou jako stín stojí jeden z největších dobrodruhů, které tato strana ve svém středu má, chomutovský pistolník Houska. Kdyby tato strana byla opravdu stranou funkční, tento člověk by už dávno nemohl být členem této strany. Kdysi jsem psal, že je mafián a dnes se musím všem mafiánům omluvit on je jenom ubožák, který dovede pouze vyhrožovat a strašit lidi. Chodit a chlubit se s pistolí a na mafiána si hrát. I tak se dá ubližovat mnoha lidem pokud se nechají zastrašit. Je to zbabělec, který pouze svojí arogantní tupostí ovládá bohužel i lidi vzdělané. Nikdy nepochopím doktora Krákoru co má on společného s Houskou? Vaňhová jeho skoro manželka nebo družka, která se stala jen souhrou náhod místopředsedkyní ČSSD, dokázala ve své funkci jak je totálně a naprosto neschopná. A toto se nepovídá v Ústeckém kraji, ale široko daleko po zemi České, Moravské a Slezské. Tuto osobu s Koudou spojuje pouze posedlost po penězích. Kouda je oproti ní pracovitý a Vaňhová naprosto k ničemu. Spojila se tedy chytrácká chamtivost s hloupou chamtivostí.

Nedávno si začali vrabci na střechách Ústeckého kraje cvrlikat o tom, že ODS údajně dala těmto svým trojským koňům v našem kraji cirka 5 milionů korun na získávání dalších fámulusů. Absurdní divadlo pokračuje, ale člověk se nesmí nikdy vzdát hlavně proto, aby se nemusel smiřovat s tím jak ještě Vaňhová v roce 2006 Paroubkovi lezla do zadnice a dnes ho nemůže ani cítit jen proto, že pochopil jak je v Lidovém domě zbytečná. Tatáž Vaňhová na loňské KK v Chomutově ještě objímala Bendu, aby ho za rok na to hodila přes palubu. Dnes oba dva jak Vaňhová tak Kouda za zády s pistolníkem Houskou vynášejí Foldynu a Foldyna nevím proč jim věří. Nevím zda už to není pohádka o konferenci, kde z nás udělali právě Houska, Vaňhová, Kouda a Benda pitomce a převálcovali nás bez milosti. Foldyna se tam bil jako lev a dnes nechce Bendu, údajně proto, že je větší zlo než Kouda. Nemáš pravdu Jardo, Kouda je nevětší zlo v tomto kraji a ty to víš stejně jako já. Oni tě jenom potřebují, protože jsi z nich ještě přece jen nejčestnější a jsi schopen získat hlasy. Ale pokud mluvíš pravdu o tom co chceš pro lidi pak jsi pro ně vlastně nepřijatelný. Nebo, že by jsi taky byl přívržencem podobných Dohod o spolupráci s ODS a privatizace nemocnic? Myslím si, že ne a že víš dobře že je pravdou to co píši. V podstatě nemám možnost ovlivnit, aby se tito lidé nedostali na kandidátku. Ovšem jedno mohu slíbit už dnes, nedám vám pokoj a všemi možnými prostředky budu informovat lidi o tom co u nás kandiduje na kandidátce za smetí. Považuji za svojí naprostou povinnost říkat lidem nevolte je. Možná to prospěje Koudovi, který je schopen i se čtyřmi mandáty se přidat k ODS, ale to je mi naprosto jedno. Tentokrát už mi nikdo hubu nezavře. Proč nevyloučit ty, kteří poškozují ČSSD svým hlasování a postojem k nejzásadnějším otázkám života a existence strany?  

Na závěr jen jednu otázku. Byli vyloučení tři lidé v Bílině. Kde byl celý KVV, když se tak stalo? Dnes už vím, že to není vina UKK, která konstatuje, že to bylo v rozporu se stanovami. Bylo to hlavně  za tiché podpory členů KVV. Dnes už dávno měla rozhodnout KKK. Co je s Jakubcem a jeho Potěmkinovou vesnicí, když jejich rozhodnutí se mění jako počasí anebo nejsou vůbec žádná. Proč tito lidé už nejsou zpátky ve straně? Mají na to právo a je to i naše povinnost je vrátit tam odkud byli neprávem vyloučeni. Právě, že v boji o koryta se nějak vytrácí zájem o lidi. A to nejen o členy, ale i o naše voliče.