Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vážené přítelkyně a vážení přátelé

6. 12. 2009

Dnes si každý z nás mohl přečíst, že ČSSD posiluje při preferencích. Máme jednu obrovskou šanci a to ve volbách do Krajského zastupitelstva dosáhnout poprvé velkého úspěchu. Místo toho, abychom všichni spojili síly, setkali se a hledali jak udělat všechno proto, abychom zvítězili roztáčíme jakési hrátky na které celá krajská organizace může jenom doplatit. Nebudu teď se zabývat ničím co se do dnešního dne událo, protože nechci, aby se kdokoli mohl na to vymlouvat. Co však chci, podělit se s vámi o názor na vztahy v naší straně.

V Ústecké krajské organizaci ČSSD to stále pod pokličkou vře a důvody jsou různé, ale nejsou neřešitelné. Hádky o post lídra do krajských voleb nechápu. Ať už to bude Vaňhová, Kouda, Benda nebo Foldyna je mi to šumafuk, protože všichni budou na předních místech kandidátky a do KZ se bez problému dostanou. Nevidím tedy jediný důvod proč by měla být kolem tohoto dění takováto rvačka. Vnímám až nenávistný postoj Foldyny vůči Bendovi a popravdě řečeno ho docela nechápu. Foldyna tvrdí, že s Bendou na jedné kandidátce nebude. Důvod, Benda má majetek a Paroubek ho má radši než jeho. Ovšem Jarda Foldyna má majetek také a jak znám Paroubka tak mu Foldyna není úplně lhostejný. To potom má majetek i Vaňhová i Kouda a v podstatě i já protože vlastníme auto Renault 5 a dokonce byt. Není mi však nic známo o tom, že by kdokoli ze jmenovaných byl stíhán policií nebo dokonce obžalován či odsouzen soudem. Znamená to tedy, že můžu mít k majetku kohokoli výhrady, ale neznamená to, že musím nenávidět a klást si podmínky účasti na kandidátce. Prostě pokud se Foldynovi nějaký kolega nelíbí a nemohu s ním kandidovat co udělá chlap? Prostě nebude kandidovat. Ještě jedno je pravdou a to, že by měl Benda usilovat o větší zastoupení svých kolegů z kraje např. ve stínové vládě apod. Ovšem jsou to zajisté pochybení, která bych Bendovi vytknul a jinak bych počkal co se potom změní a jak dopadnou volby. Prostě byl volen na dva roky ať se činí. Kdosi mi napsal, že za peníze napíšu všechno. Je vidět jak málo mě mnozí znají, ale to neznamená, že netrvám na tom pokud něco pro ČSSD dělám, že bych to zrovna já měl dělat zadarmo. Pokud někomu uklidím sklep a není náš proč bych si nenechal zaplatit? Takže žádný strach oni jaksi ti co rozdávají peníze nejsou na hvízdnutí. Ale to dobře ví i ten co mi to psal. Nemám tedy důvod psát naschvál a radosti se tetelit jak to prohrajeme. Chtěl bych, abychom se zavčasu vzpamatovali a přestali dělat ze sebe šašky. Ať mi někdo vysvětlí z těch co se rozhodli odvolat Bendu z funkce předsedy jaký k tomu mají jiný důvod než ty co jsem uvedl? Volby do parlamentu jsme vyhráli a loni na konci roku jsme ho zvolili. Znamená to tedy, že za rok jsme procitli, neboť před rokem jsme byli pomýlení? Nebo jde ještě o něco jiného?

Netajím se tím, že si vážím Zemana, který by podle mého názoru dovedl stranu řídit lépe než Paroubek. Proto jsem velice vítal spolupráci mezi Paroubkem a Zemanem. Bohužel ve chvíli kdy tato spolupráce skončila jsem věděl, že to bude pro sociální demokracii horší. To však neznamená, že šmahem vystoupím a začnu bojovat proti Paroubkovi. Přece nedávno byl sjezd a tam se nikdo z těch „odvážných“nebyl schopen Paroubkovi postavit. Proč neumíme jednat férově a vyhrávat v čestném boji? Proč musíme se na sjezdu chovat jako zbabělci a po sjezdu se z nás stanou hrdinové? Není to tím, že strašně rádi vynášíme stále nové a nové idoly do čela strany, abychom je zatracovali ne podle výsledků, ale podle toho jestli nás přivinou na svoji hruď. Přestaňme s touto logikou nenávisti a to platí i pro mě a začněme normálně hovořit. Nemusíme mít spolu registrované partnerství, ale měli by jsme se respektovat.

Takže vám navrhuji domluvme se na tom jak zvítězit a dostat do Krajského zastupitelstva co nejvíce členů z naší kandidátky. Pokud to však nedokážeme a budeme si stále čechrat své peří a hrát si na zhrzené milence pak tedy se nezlobte, ale nebrečte potom, že někdo škodí straně až o ní bude psát. Nemůžete se sami chovat jako jediní spravedliví a jen čekat, že každý člen bude z vás mít strach a bude jenom mlčet. Máme na výběr všichni, buď zakopeme válečné sekery a alespoň do voleb si dáme pokoj nebo roztočíme rodeo, které nás připraví o vítězství ve volbách. Nastala doba, kdy má každý na výběr. Buď tedy rozpoutáme vojnu o křeslo předsedy, které by nemělo být na pořadu dne před volbami a začneme po sobě házet špínou v on-line přenosu, kdy uděláme ze sebe blbce, které nikdo volit nebude. Nebo se soustředíme na to, abychom dokázali, že umíme jednat také bez nenávisti a osobních invektiv. Já začínám jako první omlouvám se všem včetně Koudy, kterého jsem nejvíc napadal. Nevím jestli to má cenu, ale ruka ke smíru je nabídnuta a nabízí se jen jednou. Protože jakési zloby je v nás stále hodně a politika není o lásce. Vítězství ve volbách za ten pokus stojí. A pak, že nejsem idealista.