Jdi na obsah Jdi na menu
 


Věřte nevěřte.

6. 12. 2009

Dějí se kolem nás věci záhadné a neuvěřitelné ba přímo strašidelné. Teď vám budu vyprávět několik málo příběhů, které se staly v ČSSD a mají nádech magie. Chci vás upozornit, že některé příběhy budou smyšlené a některé pravdivé. Bude jen na vás zda poznáte, který příběh je skutečný a který se nemohl nikdy stát. Odpověď najdete vždy v příštím pokračování, které bude vycházet jednou týdně až do zvolení prezidenta ČR.  

 

Příběh první: Falešný antikomunismus

 

V červnu v roce 2002 šla do voleb ČSSD na čele s Vladimírem Špidlou a volby vyhrála. Špidla samozřejmě nikdy neslyšel o KSČ a už vůbec nevěděl, že existuje KSČM. To je normální, že mnoho lidí se vyrovnalo s minulostí tak, že místo minulému režimu posluhují tomu novému. Sám se však vydával za velikého levičáka. V těchto volbách uspěla i KSČM, která získala skoro 20% hlasů a dohromady jsme měli ve sněmovně většinu 111 mandátů. Špidla však se rozhodl neohlížet se na výsledky voleb a ustoupit stupidním antikomunistům. Spojil se do koalice se slizkými lidovci a naprosto bezpáteřní tzv. Unií svobody. US to byli zrádci, kteří se podílely na tzv. Sarajevském atentátu na předsedu ODS a premiéra Klause v roce 1997. Špidla se s nimi dal dohromady a utvořili vládu se 101 mandáty dalo by se říci vládu k ničemu. Nakonec pomáhal této vládě i takový expert jako byl opilec Kott z ODS. Myslíte, že je tento příběh pravdivý a Špidla tak stupidně odhodil možnost vládnout s pohodlnou většinou? Nebo je to příběh vymyšlený a nepravdivý? Odpověď najdete příště.

 

Příběh druhý:  Ztracené hlasy

 

Byl mrazivý počátek roku 2003 a probíhala právě volba prezidenta ČR. Mezi kandidáty byl tehdy i Miloš Zeman jako kandidát ČSSD vzešlý z vnitrostranického referenda. Miloš Zeman navštívil všechny poslanecké kluby, které mu sdělili svá stanoviska. Mezi nimi byl i klub poslanců ČSSD, kde všichni až na dva ho plácali po ramenech a tvrdili, že ho budou volit. Naděje na zvolení byla veliká. Došlo k hlasování a ke kruté porážce Miloše Zemana. Ta porážka byla tak krutá, že i úplný idiot poznal, že došlo ke zradě poslanců ČSSD na svém vlastním kandidátovi. Dnes už víme, že těch co zradili bylo kolem třiceti. Dnes dokonce už víme jména mnoha zrádců. Zasedal ÚVV této strany, politické grémium a dokonce následoval i sjezd, toť nejvyšší orgán této strany. Zrádci nebyli dodnes potrestáni a dnes na nás mnozí opět mávají z Poslanecké sněmovny nebo Senátu? Myslíte si, že je to možné nebo je to jen fikce?  Zda je tento příběh pravdivý nebo ne se dozvíte příště.

 

Příběh třetí: Poctivý sociální demokrat

 

Na sjezdu ČSSD v letech vládnutí Špidly vystoupil jeden poctivý sociální demokrat s tímto projevem, který vám podám ve zkrácené podobě. Cituji: Vážení přátelé, každá zrada na našem programu a na našich lidech, které si postavíme na kandidátky a za kandidáty např. na prezidenta musí být potrestána. Všichni zrádci, kteří zradili Miloše Zemana musí být s okamžitou platností vyloučeni z ČSSD a již nikdy se nesmí někdo podobný objevit na kandidátkách. Kandidátky pro jakékoli příští volby do parlamentu nebo krajů budou sestavovat členové v referendu. Stálé referendum prosazujeme i v parlamentu a proto nechápu proč by nemohlo existovat i při vnitrostranických akcí, kdy u sestavování kandidátek by mělo být samozřejmostí. O kandidátkách nemůže rozhodovat úzká skupina lidí, která se podvodem a pošlapáváním stanov dostane na Krajskou konferenci nebo na sjezd. O kandidátkách nemůže rozhodovat ani ÚVV, kde sedí mnozí tolik let a jsou nám tam k ničemu a mnozí mladí z tzv. Mladých sociálních demokratů nám koukají jen po tom jak se co nejrychleji dostat ke korytu aniž by proto museli cokoliv udělat. Stačí jim pouze nabrat ten správný vítr. ČSSD musí daleko více požadovat po svých kandidátech a funkcionářích dodržování programu, stanov a slibů. Naše strana musí být vždy důvěryhodná. Myslíte si, že tento projev pronesl Gross nebo Paroubek a nebo úplně někdo jiný? Myslíte si, že opravdu byl takovýto projev na sjezdu přednesen anebo je to jenom fikce? Jak je to ve skutečnosti se dozvíte v příštím pokračování.