Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpoura zbabělců

6. 12. 2009

Tak nám zasedal náš slavný Krajský výbor ČSSD. Zaskvěl se opět v plné kráse a dokázal staré známé pořekadlo, že sociální demokraté jsou opravdu stranou lidí, kterým nejde o nic jiného než o koryta. Nebudu teď řešit kdo je větší mafián a kdo na jakou mafii je napojen, protože ctěné veličenstvo Krajský výbor je složen z lidí, kteří jsou většinou prodejní jak holky u E55. Každý člověk by měl mít v sobě jakousi hranici za kterou prostě nezajde ne proto, že je to neslušné, ale proto že má aspoň nějakou malou hrdost a váží si svých vlastních názorů, které nemění s příchodem počasí nebo voleb. Ač nerad musím konstatovat, že jeden z těch kteří se moc nezměnili je jeden z lidí se kterými vedu vojnu a to je Pavel Kouda. Jde si prostě za svým a nic z toho co říkal minule nezměnil. Takových protivníků si člověk váží právě proto, že ví co od nich může čekat.

Horší však jsou ti zamidrákovaní pitomci a lidi, kteří se točí jako korouhvička a jsou schopni prodat vlastní matku aniž by si uvědomili, že normálnímu členovi musí být z nich na zvracení. Pan Houska z Chomutova po kterém na ještě památné konferenci vyběhl Jarda Foldyna a chtěl ho zpráskat je dnes největším přítelem Jardy Foldyny. Pani Jana Vaňhová místopředsedkyně ČSSD, která ještě nedávno vynášela Paroubka do nebes se dnes připojuje k Foldynovi k jakési vzpouře ubohých. Oni se nespojují proto, že by byli přátelé, oni se spojují v boji proti Paroubkovi. Jak už jsem uvedl výše nechci posuzovat kdo je napojen na jakou mafii a kdo si víc nakradl to zatím není předmětem mého článku. Přesto se najednou stává největším nepřítelem Benda, proti kterému je možno mít plno výhrad, ale má jednu výhodu oproti těm druhým neumí intrikovat, nejezdí po organizacích a nepřetahuje členy jiných okresů na svou stranu. Vůbec nelžu pokud řeknu, že se chová slušně. Tím neříkám, že mu mnoho věcí nezazlívám např. pomalost při řešení členů z Bílinské organizace pro které jste na kraji nehnuli prstem ani jeden. Roman Houska nabízí Paroubkovi uspořádání svatby v nějakém zámku na Chomutovsku a potom aniž by to měl od Paroubka potvrzeno,  toho využije a předhodí ho novinám, inu „opravdový“ přítel. Jana Vaňhová týmová spolupracovnice Paroubka a jeho nedávná obdivovatelka se jaksi nenápadně přidává na stranu Paroubkových odpůrců. Prostě vzpoura zbabělých. Jarda Foldyna je přínosem pro tento kraj, ale jeho nenávist vůči Bendovi už hraničí s mindrákem a jakousi mstivou vendetou. Ovšem politika není o ničem jiném než o prohrávání a vyhrávání. Rozdíl mezi Bendou a Foldynou je ten, že Benda nemusí intrikovat ani nepotřebuje být každý druhý den v novinách. Rozdíl mezi Foldynou a Koudou je ten, že Kouda klidně připustí, že v případě dohody o spolupráci mezi ODS a ČSSD v Ústeckém kraji hrají roli i peníze zatímco Foldyna tvrdí, že mu jde o lidi. Najednou se stává z Foldyny člověk, který celou svoji schopnost místo ve prospěch strany vkládá do odrovnání Bendy. Ovšem tentýž Foldyna klidně nechal vyloučit spousty členů v Chomutovské organizaci. Na co si to vlastně tato parta hraje? Co si jako myslí, že tento způsob nám vyhraje volby v tomto kraji? Můžeme samozřejmě uspořádat reality show s přímým přenosem boje o koryta v Ústeckém kraji. Můžeme samozřejmě se spojovat v různé přitroublé kasty, kde jeden bude špinit druhého a můžeme to dělat i veřejně. Výsledek však bude katastrofální.

Ve chvíli kdy máme obrovskou šanci vyhrát ve volbách, kdy možnost dostat se do Krajského zastupitelstva má více jak 15 kandidátů rozehráváme nebezpečnou hru. Pár šupáků obětuje výsledek a výhru za boj o jakési koryto předsedy KVV. Jsou opravdu všichni tak pitomí, že si neumí spočítat pokud budeme vystupovat jednotně a spolu tak zvítězíme a dostane se tam každý z předních míst kandidátky? O co tedy těmto lidem jde? O peníze? Vždyť přece nejsou chudí. O moc? Vždyť ji přece mají. O umístění na kandidátkách? Vždyť všichni budou na předních místech.

Nevím a nechápu co se to s těmito lidmi děje. Dokonce se tam navrhovalo, aby na kandidátkách kandidovali morálně bezúhonní lidé. Odkud je vezmeme a kdo o tom bude rozhodovat? Houska, Foldyna, Vaňhová nebo někdo jiný? Jsou to právě ti, kteří jsou morálně bezúhonní? Nevadí mi, že někdo z těchto dobrodinců si loví i v kalných vodách Litoměřického okresu. Já si totiž o mnoha členech na našem okrese nedělám žádné iluze. Jak by asi pochodila Bulasová v Mostě, v Chomutově nebo v Děčíně, kdyby se postavila proti svému okresu? Byla by prostě vyhozena. Já však nic takového nebudu na tomto okrese podporovat, ale pro mě se Bulasová s mnohými dalšími stává jen zákeřnou a ničeho se neštítící členkou, proti které budu vystupovat vždy a s největší rozhodností. Bylo by ostudou tohoto okresu, ale také jeho šibenicí pokud by někdo takový měl za nás vůbec do něčeho kandidovat. Budu chodit dům od domu a budu všem říkat kdo je Eva Bulasová. Podporuji Foldynu tvrdila, podporuji Bendu tvrdila, podporuji Foldynu opět tvrdí, ale vlastně podporuje jen sebe. Nemám důvod někomu lézt do zadku a peníze jsou to poslední co by změnilo mé názory na situaci v kraji. Jsem však připraven bojovat proti zbabělcům na naší kandidátce a bude mi úplně jedno jestli to bude v dresu ČSSD nebo nebude. Je mi úplně jedno co mi tlupa lumpů, kteří se spojili zas k odrovnání toho kterého nedávno vynesli si bude o mě povídat. Jsme na nejlepší cestě volby prohrát a opět je prohrajeme naší vinou. Ještě pamatuji dobu kdy jsem vystupoval proti Paroubkovi byl jsem však nepřítelem všech. Dnes titíž lidé, kteří milovali Paroubka až za hrob ho chtějí zničit. Dnes titíž lidé, kteří dosazovali Bendu ho chtějí zničit. Dnes se z největších nepřátel stávají podivní přátelé. Nikomu z nich nevadí, že takhle nějak se chová krysa, ale i ta jen v případě, že se cítí ohrožena. V čem se cítí ohrožen Houska, Vaňhová, Foldyna, Fischera, Kříž a ostatní? Pokud jsou ohroženi tak ohrožují jen sami sebe nebetyčnou blbostí kdy se rozhodli jít cestou zbabělců ,křiváků a podrazáků. Politika je svinstvo, ale proč musíme dělat všechno proto, abychom volby prohráli mi není jasné. Na závěr si dovolím ocitovat jednu báseň od Josefa Fouska, která se hodí na ty naše zbabělce, kteří opět dělají z členů pitomce.

Jsem politikou omlácen jak ořech u silnice, od doby kdy mé příjmení zapsali na matrice.

 

Pořád mě někdo nabádal a vedl jako vola, já nepochopil zcela nic a život jenom zpola.

 

Ať modří nebo červení na fanglích strany, jdu při zdi jako hovádko a mozek frustrovaný.

 

Svoboda ve mně pohasla zlato mi z duše vzali, mluv pravdu pracuj poslouchej a sami klidně lhali.