Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z volby prezidenta dělají politici opět divadlo.

6. 12. 2009

Neuteklo ani tak mnoho vody co jsme sledovali divadelní představení obou komor našeho parlamentu a to volbu prezidenta republiky v roce 2003. Ponechám stranou všechny peripetie voleb minulých, včetně ukázkového podrazáctví ze strany přátel a budu se věnovat té volbě, která opět plíživě přichází.

Nějak se mi zdá, že Václav Klaus svoji funkci prezidenta republiky zvládá a je dost těžké ho za něco co konal či činil nějak zvlášť peskovat. Bylo by stupidní chtít ve funkci prezidenta nějakou loutku, která by jen kývala hlavou a se vším souhlasila. Nemusím vše co pan prezident říká akceptovat, ale zájmy naší země žádným zásadním způsobem nepoškodil. Myslím si, že v osobě Václava Klause máme kandidáta na prezidenta dobrého.

Co se to však začíná dít na naší politické scéně za podivné manévry kolem volby prezidenta mi není jasné. Připravuje se opět nějaké představení, které bude mít několik dějství? Jak se zdá každý by chtěl mít svého kandidáta a každý s nějakým jménem souhlasí a s nějakým ne. Ponechám stranou hry lidovců a zelených a budu se věnovat naší straně – ČSSD.

Vždyť jsme to byli přece my sami, kdo jsme udělali vše pro to, aby náš kandidát Miloš Zeman v minulých volbách nebyl zvolen. Proč opět roztáčíme hru na osobnost a jak ji chceme volit, když nejsme ani schopni zajistit, že všichni naši poslanci a senátoři zvednou ruku pro navrhovaného protikandidáta? Já tedy bych za naše poslance a senátory ruku do ohně nedal.

Pačes, Dinsbier, Pithart a kdovíkdo ještě. Nic nového pod sluncem, začíná hra politiků, které moc nerozumím. V naší straně momentálně osobnost typu Miloše Zemana nemáme takže co s tím? Budeme podporovat tyto hrátky nebo se zachováme jako rozumní lidé? Nehledejme nic v kruzích, kde toho moc není a mohlo by se nám lehce stát, že přijde někdo horší. Zaklínání se Evropou není také to pravé ořechové, protože ne vše co se v Evropě uvaří je k jídlu. Najít nějakého kývacího panáka bude velmi těžké, ale můžeme navrhnout třeba Spejbla. Ovšem jakési hrátky a naschvály opět udělají z volby jen divadlo.

Proto dejme šanci jistotě, kterou Klaus pro tuto zemi je a v příštích volbách se znovu podívejme do svých řad. Vím, že se to někomu nemusí líbit, ale já tam vidím opět Zemana i když tentokrát jako nezávislého kandidáta bohužel i naší vinou. Takže teď by volba mohla proběhnout bez problémů a za naší podpory pro Klause. Šaškárny a divadla kolem volby prezidenta jen lidi naštvou a na tom se snad podílet nemusíme?