Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zvítězila opravdu zbabělost nebo vypočítavost?

6. 12. 2009

Za prvé chci poděkovat všem, kteří jste mi poslali maily, kde mě dáváte podporu a ptáte se mě co se to vlastně v Praze v pátek stalo. Rozhodl jsem se, že Vám odpovím. A po vánocích zveřejním i dopis zaslaný PÚVV a ÚVV. V Praze se v pátek opravdu sešel Paroubek, Benda, Kouda, Fišera a Vaňhová bez zástupců okresů Litoměřice, Louny a podle Foldyny i bez okresu Děčín, kde dohodli pořadí na kandidátce v našem kraji do pátého místa takto: 1. Foldyna 2.Vaňhová 3. Kouda 4. Fišera a 5. Benda. Údajně proto, že by jsme to na Krajské konferenci projeli a Housky ani Koudy se tím nezbavili. Skupina kolem Vaňhové a Housky získala všechno za slib, že Benda nebude odvolán. Kouda mohl s ledovým klidem prohlásit: Právě jsme se vrátili z Lidového domu a pan předseda všechny naše návrhy přijal.

A to v době, kdy u Housky není co řešit, pistolníci ve straně nemají co dělat, Vaňhová nevysvětlila miliony, jejichž vysvětlení však žádá naše vedení po Čunkovi , Fišera v obavě o koryto vylučuje lidi v rozporu se stanovami a z programu ČSSD udělal trhací kalendář, stačí jen číst stížnosti lidí z Ústí na tohoto kolaboranta a Koudovo hlasování na KZ, které je v rozporu s programem ČSSD má předsednictvo i ÚVV k dispozici a dokonce existuje i dopis členů z Mostu o porušování Stanov a konání cirkusových představení, kterým se říká schůze ČSSD. Ze zbabělosti nebo vypočítavosti se předsednictvo, ani ÚVV těmito materiály nezabývalo. Paroubek se tentokrát zachoval jako kdyby měl z těchto lidí strach, protože na něho něco vědí. Mě osobně je naprosto jedno co kdo na koho ví, ale nesouhlasím s tím, aby o kandidátce do Ústeckého kraje rozhodovala zrovna tato proslulá skupina a divím se Paroubkovi i Bendovi, že spáchali tento podraz. Zároveň nesouhlasím s tím, aby Melčák s Pohankou byli vyloučeni za stejný čin, kterého se dopustil Kouda a tomu to prošlo. Prostě nesouhlasím, aby se vylučovalo podle toho jak se to zlíbí Paroubkovi nebo jinému funkcionáři. Neberu jako vysvětlení, že konference v Ústeckém kraji je prohraná. Možná, ale to nic nemění na faktu, že kdyby se měřilo stejným metrem jako Melčákovi dnes by Kouda nebyl ve straně. Kdyby se měřilo stejným metrem Čunkovi i Vaňhové tak nemůže tato lilie být místopředsedkyní a na druhém místě kandidátky do KZ a kdyby se nezapletli mnozí s Houskou a celou tou skupinou kolem, tak dnes by Houska nemohl vykonávat žádné funkce, nikomu vyhrožovat ani vysvětlovat jak je to s vydíráním, s přejetím nohy nebo s globusem.

Možná, že opět zůstanu sám, ale budu neúnavně lidem vysvětlovat, že tyto lidi volit nemají. Jinak k otázkám na Foldynu jen tolik: Opravdu nevím jakou hru Jarda a Děčín hrají a je mi to jedno já totiž nic od nich nepotřebuji a nechci spekulovat. To je věc Foldyny. K různým fámám o úplatcích jenom jedno to co jsem pro mnohé udělal by se nedalo zaplatit miliony, protože za provedenou práci se platí a já ji udělal a to nemluvím o spoustě času věnovanému různým akcím pro někoho. Nejhorší je však, že člověk přišel o svoje zásady a ustupoval. To se prostě zaplatit nedá. Přišel jsem o mnoho přátel, které jsem zklamal a nezískal nové stejně kvalitní, jen ty, kteří mě potřebovali. Moje chyba, ale to co se stalo v pátek má stejný rukopis jako dohoda s ODS o kolaboraci a s tím se já vyrovnat nedokážu.

Ještě k vyloučeným z Bíliny, z Mostu a z Ústí. Je opravdu smutné, že tito lidé nikoho nezajímají a musí čekat na návrat do strany dlouhé měsíce. V Bílině a v Mostě se v rozporu se stanovami nepřijímají noví lidé a to vše jen proto, aby nebyli ohroženi dnešní mocipáni Kouda a Aubrecht. Vždyť tito lidé jsou zbabělí jen se jim tvrdě postavit a to Paroubek prostě nezvládl. Ono to však nic nemění na tom, že problém se zametl pod koberec a vrátí se jako bumerang. Moci posedlí naši soukmenovci jen potřebují si udržet moc a koryto. Potom si budou účty chtít vyřídit a nedodrží nic. Benda stejně nebude předsedou a Foldyna jim bude stále dělat vola, jen oni budou spokojeně mlaskat u koryt. Nevěř předsedo, že je tak lehce od koryta odeženeš, to spíš oni tebe. Já jen nadále trvám na projednání mého podání v PÚVV a v ÚVV protože mám na to plné právo jako člen údajně demokratické strany. Obrátím se na všechny členy tohoto orgánu, aby věděli o co jde a nikdo nemohl nic zatajovat. Pro mě boj nekončí, ale začíná, já totiž nerad ze sebe nechávám dělat blbce. Ještě bych se chtěl omluvit Starcovi. Měl jsem možnost s ním jednat a musím říci, že ÚKK vede výborně. Kéž ti to Martine vydrží a doufám, že se nestaneš nepohodlným pro mnoho lidí, kteří si udělali ze strany jen výtah ke žlabům.