Jdi na obsah Jdi na menu
 


S českou justicí na věčné časy a nikdy jinak aneb komu se hodí zákon z roku 1950.

3. 5. 2009

Poznat českou justici na vlastní oči, je nezapomenutelná zkušenost.  Nic horšího snad ve světě neexistuje. 

Vše však u nás začíná už od policie, přes státní zastupitelství a konče soudy. Dohromady je to  naprostá džungle. Problém není v tom, že existují, ale problém je v tom co všechno si mohou beztrestně dovolit a stát je v podstatě bezmocný. Vesměs se jedná o instituce, kde mimo policistů jsou státní zastupitelé velice těžko a neradi odvoláváni a soudci jsou nejen neodvolatelní, ale udělali jsme z nich nadlidi, kteří toho patřičně využívají a vlastně v této zemi vládnou. Navíc se jedná o instituce, které by měli lidi chránit. Oni je však ničí.

Odvolání Krajského státního zástupce v Ústí nad Labem Křivance bylo od ministra spravedlnosti naprosto správné a odvážné rozhodnutí. Přesto vyvolalo plno protestů u mnoha právníků. Jeho neschopnost byla v Ústeckém kraji tak známá, že jeho další působení na Krajském státním zastupitelství by znamenalo, paralyzovat celé Krajské státní zastupitelství. Dnes ho zastupuje pan Anděl a mám oprávněný dojem, že se v paralyzování tohoto zastupitelství úspěšně pokračuje. Vše zůstalo stejné jako dříve. Proč tomu tak je, je otázkou kardinální. Jedinou možností jak odpovědět je vyslovit podezření na korupci. Blbost nechávám až na druhém místě a lenost až na třetím. Neschopnost považuji jako záchranný pás, kdyby se neprokázali ty tři první důvody.

Firma CALLPA nejen v kraji, ale i v republice provádí svoje podvodnické rejdy asi tak 2-3 roky. Sídlo má v Mostě. Dodnes státní zastupitelství v Mostě ani mostecká policie se nedokopaly k tomu, aby začaly brát vážně vyšetřování, naprosto průkazných podvodů. Nebudu se trápit panem Danylukem, který už policii nešéfuje, protože to považuji za zbytečné mrhání časem. Dnes šéfuje skupině vyšetřování plk. Mgr. Jiří Volprecht a ředitelem Krajské policie je plk. Judr. Jiří Vorálek. Ani jeden z těchto výše jmenovaných tzv. policistů není schopen udělat cokoliv, co by se podobalo skutečnému vyšetřování. Jejich naprostá zbytečnost v těchto funkcích nedochází ani Langerovi a mám obavu, zda toto dojde novým ministrům vnitra, kteří přijdou ať už ve vládě letní nebo až po předčasných volbách.

Firma CALLPA má sídlo v Mostě na tř. Budovatelů 2957/108. Asi je to třída nového zlodějského kapitalismu, neboť vedle této podvodné firmy sídlí i důležité orgány kraje a Mosteckého okresu. Když dostanete do ruky papíry, které používá CALLPA k tzv. pracovní činnosti včetně podepsané směnky, za kterou tito lidé nemají ani práci ani letáky a nikdy neviděli žádné peníze, zjistíte že i průměrně inteligentní vepř přijde na to, že se jedná o podvod. Vyšetřovatelům a to nejen v Mostě, ale i v jiných městech zatím nic nedochází, protože se zatím o nic nesnaží. Připočtěte k tomu, že okresní státní zástupkyní je Judr. Naďa Voláková a její činnost je stejně nulová jako činnost Krajského zastupitelství pak nemůžete očekávat, že se tisíce lidí podvedených CALLPOU dočkají někdy spravedlnosti. Přesto si dovolím říci: Jak je možné, že takoví neschopní lidé, doslova hloupí, mohou stát v čele tak důležitých institucí?

Pak už stačí dva mouřenínové Mědílek a Fellner  na Krajském soudu v Ústí nad Labem, který je také proslaven svojí totální neschopností a lidé se nejen nedovolají práva, ale jsou necháni na pospas mafiánské chobotnici jménem CALLPA, kterou si pěstuje policie, státní zástupci i soudci. Tito dva dobrodruzi na Krajském soudu, nechtějí nic slyšet ani vědět o tom jaká je skutečnost a klidně si soudí podle zákona z roku 1950. Tento zákon o směnkách z doby hluboké totality, mohl v té době klidně existovat, protože kdyby se nějaký Pakantl s Pacourkem v té době pokusili udělat se směnkou podvod, skončili by naprosto právem „v totalitním vězení“ na velmi dlouhou dobu. Od sametové revoluce uteklo mnoho vody a tento zákon zůstává proto, aby podvodníci mohli podvádět. Je to umožněno také tím, že soud nezkoumá vše co k této směnce patří a nezajímá ho zda i druhá strana splnila svoje sliby. Tito dva soudci v naprosté pohodě a bez obav pomáhají těmto podvodníkům, buď za prachy nebo z naprosté blbosti. Je smutné když se blbec může stát soudcem, ale chápu, že pan prezident do nich nevidí. Nějaký způsob odvolání soudců by už konečně měla poslanecká sněmovna vymyslet a netvářit se, že tato sestava nadlidí zde může být do nekonečna. Jedna totalita skončila a druhá začala. Vládne nám justiční, zkorumpovaná mafie a vládne daleko tvrději, než ta totalita předchozí. Beztrestně totiž může ničit koho si zamane a je jedno jestli se to týká CALLPY nebo správců konkurzní podstaty či jiných rozhodnutí v rozporu se zákonem. Tu první totalitu mohl každý ignorovat. Ale tato soudcovská totalita se ignorovat nedá, protože rozhoduje o osudech mnoha slušných lidí. Tvrdit, že někdo je hloupý jen proto, že uvěřil v zaměstnání a v poctivost druhých je idiotismus, který v této zemi postupně vítězí. Nedivme se potom lidem, že je pro ně přijatelný  extremismus, který volá po pořádku a právu. Tam kde přestanou platit zákony a chopí se moci nebezpečná justiční mafie, dostávají  extremistické strany postupně podporu od občanů. Za to však nemohou oni, za to může neschopný stát, s neschopnou vládou, s neschopnými zákonodárci,  zkorumpovanou justicí, zkorumpovanými státními zastupitelstvy a paralyzovanou policií.