Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČSSD v chapadlech vlastní neschopnosti.

V ČSSD to začíná s blížícím se sjezdem vřít jako v přetopeném kotli a navíc začínají nejen verbální útoky. Kandidátů na předsedu je skoro stejně jako kandidátů na prezidenta a otázka je stejná koho členové a lidé znají? Éra Sobotky, Zaorálka a Chovance by měla skončit je neudržitelná a nikdo neuvěří tomu, že Chovanec je ten pravý, který má ČSSD měnit. Je to stejné jako léčit zápal plic Panadolem. U Chovance se na moment zastavím. Byl u všeho a málokdy se zachoval jako chlap. Lánská schůzka nebyla něčím protizákonným a už vůbec ne pučem. Já znovu tvrdím, že šlo o snahu ČSSD změnit. Bohužel i když došlo k apelu na Sobotku a jeho odstoupení velkou většinou hlasů předsednictva mnozí z těch co hlasovali pro Sobotkovu reflexi se opět nezachovali jako chlapi a podrazili sami sebe i ČSSD. Zde nejvíce vytěžil právě Chovanec, který napráskal Lánskou schůzku a přidal se na stranu Sobotky čímž přispěl k pomalé záhubě ČSSD. Nevystoupil veřejně proti odvolání Babiše, které bylo pár měsíců před volbami naprosto zbytečné a zapříčinilo katastrofu ve volbách. Mlčel i k memorandu o lithiu ze strany ministra Havlíčka a stál v čele i před návratem ČSSD mezi pidistrany.Nikdy nepochopím co vedlo Ústeckou krajskou konferenci k podpoře Chovance pokud nejde o koryta pro ty, kteří také nechtějí převzít odpovědnost za výsledek v Ústeckém kraji, kdysi baště ČSSD. Slyšel někdy, někde, někdo někoho z KVV, že by se členům omluvil nebo si přiznal, že to podělal? Myslím, že takového nic se nestalo a zatím to vypadá, že nestane pokud ČSSD nezvolí do vedení jiné lidi než zrovna Chovance.

Nejsem už člen ČSSD, ale stále ji volím a přeji si, aby se vzpamatovala i když vím, že s těmi co vedou kraj i stranu to už nejde a nepůjde. Pokud už o tom píši dávám jasně najevo, že i zvolením Hamáčka se mnoho nezmění. Je to takový Sobotka v mladším vydání. Podle mého soudu by se předsedou měl stát Zimola, který dává jasně najevo, že válečná stezka s prezidentem musí skončit a ČSSD musí respektovat výsledky voleb, které jí přihrály jen 15 mandátů. Na Babiše můžeme mít různé názory, ale je to on kdo sestavuje vládu. Nevím jestli lidé pochopí toto lezení Babišovi pod sukně, ale nelze stále dokola hovořit o trestním stíhání, které se pomalu, ale jistě mění v estrádu. Vláda bude a pokud nechceme, aby byla s SPD a KSČM musíme něco proti tomu dělat. Předčasné volby mohou dopadnout ještě hůře. Nemusíme být ve vládě, ale můžeme pomoci ukončit povolební žertování. To ostatní spraví čas a možná to ani dlouho trvat nebude. Na závěr bych chtěl dodat, že Programové vize nové ČSSD, které přednesl na konferenci společnosti B. Kreiského a W. Branta Paroubek mají něco do sebe a stojí za přečtení. Můžete si je přečíst ve Fotogalerii. Kdyby se delegátům nikdo nezamlouval tak kandiduje i jedna žena. Je to Romana Žatecká starostka České Lípy. Proč to nezkusit. Nic horšího než propad nás nečeká. Když i komunální volby dopadnou katastrofálně čeká někde za rohem na ČSSD jen zubatá.


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Foldyna

(Pařát, 26. 2. 2018 16:15)

Milý příteli. U nás v Lovosicích máme přítele Foldynu také plné zuby. Je to jen takový slibovatel a kecálista. Svého koryta se drží zuby nehty a pro ČSSD nic nikdy neudělal a nikdy neudělá. Prostě nemá na to. Nám sliboval před rokem zlepšení komunikace a od té doby jsme ho neviděli. Má spoustu svých zájmů, ale pro stanu nemá pochopení. Tak co vy v Děčíně jste s ním udělali. Proč ho nevyhodíte? Na krajské konferenci jste ho volili a teď si s ním nevíte rady. Taková je celá ČSSD. Hezky to popsal Babiš. Napsal, že současní politici chtějí jen teplé místečko a je jim jedno kde. Je jim jedno zda v opozici a nebo ve vládě.

Re: Foldyna

(Socánek, 26. 2. 2018 19:37)

Máš naprostou pravdu.

U nás to začíná vřít.

(Josef z Děčína., 26. 2. 2018 7:27)

Je nás plno co začínají mít dost Foldyny a vidí, že mu jde jen o koryto. Přesto ještě má dlouhé pařáty a v ČSSD rozhoduje a to je tragédie. Ukázka toho, že se nic nezměnilo.Ti co by chtěli změnu jsou příliš opatrní a mluví jen okolo. Z čeho máme strach a raději odcházíme?

ČSSD

(Kořen, 25. 2. 2018 20:40)

Souhlasím. Jsem v ČSSD také dlouhých 12 let. Však v současné době je na rozpuštění. Počkejte na komunálky. To bude sešup ČSSD.

Odcházím z ČSSD.

(Zubr, 24. 2. 2018 6:46)

Po 18 letech jsem se rozhodl odejít z ČSSD. Přispěla k tomu neschopnost delegátů vykopat všechny co přivedli stranu ke krachu.

Už nikdy.

(Drban, 23. 2. 2018 20:25)

Nevolím ČSSD v této podobě. Bez Babiše a Zemana je to jen smetí, které nedrží slovo ani sliby.

Kačer

(Talent, 23. 2. 2018 14:32)

Ahoj Kačere. Dřív jsi byl více konkrétní. Co se nakonec stalo. Tvé názory již dlouho sleduji a zdá se, že Ti to pálí. Jsi z Litoměřic a nebo z Lovosic. Nejsi mladý Piegl? To asi ne. Ten si moc svého tatínka neváží. Jinak by mu pomohl a přemluvil ho, aby šel zpět do strany. Lepšího ČSSD nemá než je starší Piegl. Ten se nebojí a mluví pravdu. Všichni si ho vážíme. To by byl předseda.

Talent

(Tak to je šaškárna, 22. 2. 2018 16:19)

Kamarádi, to co se děje v ČSSD je agonie. Ano, nemáme co ztratit a tak jsme neměli moc možností a zvedli jsme ruku pro Hamáčka. Co dělat. Máte někoho lepšího? Ti co se tam hlásili, jsou neschopní něco udělat. A tak věřím, že to otočí Zimola. Doufejme, že Zimola tam byl zvolen jen pro stranickou legitimaci. Jen stranická legitimace nepomůže. Prostě jsme zblbli za vedení Sobotky a nebude se to opakovat?.

Re: Talent

(Husa, 23. 2. 2018 6:24)

Ale někdo by se našel kdyby ti co ro podělali si nemysleli, že bez nich to nejde a táhli do řiti. Zase se vše opakuje znovu na sjezdu jediná rozumná řeč přišla od delegáta, který navrhl rozpuštění. Vy to nechápete, ale nám už nikdo neuvěří.

Je po všem.

(Sultán, 22. 2. 2018 8:04)

Jít s Babišem by nebylo zlé, kdyby právě socani se tolik nedušovali, že se stíhaným nikdy. Navíc ho ještě napráskali oni. Podrazáctví z toho kouká jako sláma z bot.

Dokonáno jest.

(Jituna z Chomutova, 19. 2. 2018 10:02)

Hamáček je neštěstím ČSSD. Je to Sobotka v menším vydání a nemá ano trochu vitality pro záchranu ČSSD. Měl by spíš odstoupit a ne kandidovat na předsedu. ČSSD by se měla budovat znova, ale bez Hamáčků a jim podobných. Nevím jak Zimola v tomto tandemu vydrží. Založte novou ČSSD.

Re: Dokonáno jest.

(Kačer z Litoměřic, 19. 2. 2018 17:31)

A máme zase Sobotku. Díky nechci.

Re: Re: Dokonáno jest.

(Josef z Děčína., 20. 2. 2018 7:36)

ČSSD se rozštěpí a nebude to dlouho trvat.

Re: Re: Re: Dokonáno jest.

(Radka, 21. 2. 2018 15:25)

Už se nedá nic změnit. Hamáček a Zimola mohou oba za marast v ČSSD. A Zeman je největší hrobník ČSSD.

Zítra bude jasno nebo ne?

(Rumová pralinka, 17. 2. 2018 12:12)

Sjezd, který vypadá blbě už od začátku má rozhodnout jestli ČSSD opustí kocovina nebo se dorazí úplně.

Re: Zítra bude jasno nebo ne?

(Sandra, 18. 2. 2018 9:41)

Tak ať delegáti zvolí dobrého nové předsedu i místopředsedy a ÚVV. Jinak to bude konec ČSSD. i když nového Paroubka nevidím, ale ty dámy jsou zajímavé.

Kdo věří, že se z toho ČSSD dostane?

(Kačer z Litoměřic, 16. 2. 2018 6:17)

Ať tady napíše do sjezdu jen malou poznámku stačí věřím.

Re: Kdo věří, že se z toho ČSSD dostane?

(Zima, 16. 2. 2018 6:19)

Pokud zvolí Zimolu tak věřím.

Sobotkáři

(Beneš, 14. 2. 2018 15:59)

Lidi, co se to děje v ČSSD? Odešel Sobotka a situace je stále stejná. Najednou máme tolik Předsedů a místopředsedů, že můžeme s nimi dláždit silnice. Copak nevidíte, že ti co tam doposud jsou, že jsou to samí vyžírkové co chtějí jen prachy a na lidech jim nezáleží. Nezáleží jim ani na členech ČSSD. Těm minimálně deseti stačí, když se tam udrží. Co by jste od těch nemakačenků čekali. Koukněte na kraje. Je to obdobné a na okresech také stejné. Proč jsou členové ČSSD blbci, že si neudělají pořádek.

Re: Sobotkáři

(Neználek., 15. 2. 2018 9:13)

Oni nejsou blbci jen nevědí co dělat a tomu mlčícímu zbytku je to úplně jedno. Pokud po volbách přijde katastrofa bude s ČSSD konec. Nakonec rozhodnou lidé-voliči v komunálních volbách.