Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jako u řezníka.

5. 4. 2018

Ještě nevíme jak rozhodnou delegáti druhého poločasu sjezdu ČSSD o možné koalici ČSSD s ANO a vůbec netušíme jak rozhodne členská základna v referendu o této koaliční spolupráci, ale už víme, že se jednání obou partnerů zaseklo na korytech. Těch co by chtěli z ČSSD do vlády je příliš mnoho a míst méně než kdy jindy. Babiš i ANO se oprávněně ptají co by ČSSD se svým volebním výsledkem chtěla? Samozřejmě jde také o počet členů vlády, kde by ANO mohlo ČSSD poslat na houby kdy by se jim zachtělo. Je naprosto samozřejmé proč ČSSD usiluje až tak moc o křeslo ministra vnitra. Kolem nás je dost bývalých členů ČSSD, kteří jsou honěni policií a do tepláků se nikomu nechce. Navíc mnozí peníze nehrabali jen pro sebe, ale i pro stranu, která se topí v dluzích a neví jak z toho ven. A po pravdě řečeno ve volbách to nebyla porážka, ale katastrofa pro ČSSD doslova živelná pohroma. Kdyby Sobotka nedal na rádce, kteří mu v době předvolební radili, aby prásknul Babiše a Havlíček nechal lithium na pokoji mohla ČSSD mít svých 14% hlasů jistých, ale skok až na 7% neočekával nikdo. Nedejme se mást, že by si Babiš nepomohl k vládnutí jinak než přes ČSSD, ale je to přání pana prezidenta, který tak bude mít o vládě lepší přehled a Babiš se odvázat úplně nemůže neboť zatím je na Zemanovi závislý jak trpaslík na Sněhurce. Vždyť také každý ví, že s programem ČSSD Babiš a jeho ANO propluli prvním volebním obdobím a prohrou ČSSD ve volbách zatím svůj program ani volební potenciál neztratila. To všechno se může změnit ve volbách komunálních. Proto má Babiš zatím o ČSSD zájem.

 

Samozřejmě za ČSSD mohl zaskočit Okamura a jeho SPD. Ale ti to prostě podělalali tím, že až moc tvrdě vyjeli po korytech a vládnutí a navíc neznalost našich dějin a historie vůbec Okamurovi chybí. O Letech si mohu myslet co chci, ale jsme v Česku, kde je vždy všechno nadnášeno daleko větší silou než těleso ponořené do kapaliny. Prostě mnozí naši novináři klidně udělají z komára velblouda a lžou stále a hlavně úpřímně, že lidem to přestává vadit a mají z toho legraci. I když jsou chvíle, kdy je lepší mlčet stejně jako v minulosti. Proto došlo na ČSSD která však začíná této nabídky zneužívat a chce vypadat jako ta strana co Babiše přechytračila. Ale to snad chlapci z Lidového domu nemyslí vážně. Babiš má přes sedmdesát poslanců a klidně mu stačí přes dvacet k vládnutí v menšinové vládě a ČSSD má jen 15 poslanců a to museli Sobotku vyštvat i když ani tak jistotu nemají. Co všechno se může změnit za týden natož za čtyři roky o tom by mohli mnozí politici psát román. Že by nové volby byly pro všechny nejlepším řešením není pochyb, ale kdo je má vyhlásit? A na samorozpuštění sněmovny by museli lidi tvrdě přitlačit, aby pro hlasoval dostatek poslanců. Proto zatím jednání o koalici vypadá jako nákup u řezníka. Jó vnitříčka nebo financí se vám zachtělo a zahraničí a spravedlnost nechcete? Pod pultíkem mám pro ČSSD i ministerstvo pro místní rozvoj a obranu. Tak co si dáme? To vnitro, ale GIBS vám nabídnout nemohu, to nepřivezli asi je má pan Babiš v Kosteleckých uzeninách. Ale jinak se domluvíme pánové, jen musíte slíbit, že budete hodní jako přítel Foldyna a vše se může podařit. A když ne, tak možná někteří poslanci si za paštičku z Agrofertu dají říct i bez ČSSD.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

S ČSSD na věčný časy a nikdy jinak.

(Čech, 21. 4. 2018 11:49)

To je blbinec. Flodyna se tváří, že chce zachránit socany, ale snaží se zachránit jen sebe. Vždyť nic neumí a ruce má levé. Co by dělal, kdyby nebyl v parlamentu. Nikdo ho nechce a až tam skončí, tak bude bezdomovec. Teď nás prodává a nemyslete si, že zachraňuje. Hamáček je trouba, když si myslí, že Foldyna zachrání stranu.

Re: S ČSSD na věčný časy a nikdy jinak.

(Gigolo, 22. 4. 2018 8:30)

Foldyna byl vždy jen pro sebe už když za komunistů jezdil na lodi, ale to je na delší povídání i když se ho můžete zeptat jak pracoval s malou domů? Možná poodhrne roušku mlčení pan ministr zahraničí.

Jste přímo závislí na ANO.

(Kuba z Ústí, 21. 4. 2018 7:14)

A kopete si vlastní hrob. Místo práce na zlepšení strany pracujete na korytech a za pár měsíců jsou tady komunální a senátní volby.

Horší.

(Zikmund, 17. 4. 2018 20:43)

Příteli je to mnohem horší než jsem doufal, ale co dělat, když místo Sobotky si ta sjezdová chasa zvolila fungl mladšího Sobotku v masce Hamáčka. Vlk se nažral a koza zůstala stejná.

Re: Horší.

(Čislo, 19. 4. 2018 6:44)

ČSSD výsledky více více tají, ale ANO si z nich dělá srandu, že z toho dělají takové tajemství. ČSSD začínají být pro smích a to je nebezpečné. Začíná se jim říkat oranžové speciální komando.

Re: Horší.

(Husa, 20. 4. 2018 12:31)

Ale na co čekají členové. Spojení s Babišem jim hlasy ubere a budou tam jako páté kolo od vozu.

ČSSD jako děvka.

(Drban, 17. 4. 2018 7:04)

Chováte se jako prostitutky a jde vám jen o koryta. Už vás nevolím.

Zoufalci.

(Kašpar, 14. 4. 2018 10:03)

Kolem sebe neslyším nic jiného než urážky na adresu socanů. Je to jejich konec nebo se budou ještě chvíli plácat, ale lidé mají pravdu v tom, že nemají žádnou páteř.

Re: Zoufalci.

(Kačer z Litoměřic, 15. 4. 2018 9:32)

Komunální volby ukončí už snad trápení ČSSD.

Re: Zoufalci.

(Vnitrák, 16. 4. 2018 7:14)

Hamáčku ty a ministr vnitra je zoufalství. Běž dělat něco rozumného třeba fakticky vytáhnout stranu z průserů.

Návrat ztracených synů?

(Kočka, 13. 4. 2018 8:00)

Zbabělci se vrátí zase zpět nebo budou držet slovo. Členové ČSSD nevolte oranžové svinstvo.

Nám to může být jedno.

(Jituna z Chomutova, 8. 4. 2018 8:45)

Jarda je další hřebíček do rakve ČSSD. Jsem zvědavá na reakci těch co ho nechtěli a tvrdili, že v ČSSD končí.

Re: Nám to může být jedno.

(Josef z Děčína., 8. 4. 2018 8:48)

U nás také vykřikují, že Foldynu nikdy. Děčín už je v řiti a Jarda také jen ČSSD škodí. Je to neštěstí pro celou ČSSD. Pojďme to dát najevo. To není změna, ale dělají si z nás blázny. ČSSD už nikdy nevolím a odcházím.

Re: Nám to může být jedno.

(Hurvínek, 11. 4. 2018 7:57)

Foldyna není žádný blbec nechápu proč nevidí sám, že lidi už ho mají plné zuby.

Jeden vysoce postavený soc.demokrat řekl.

(Ála, 9. 4. 2018 10:32)

Na sjezdu se stalo něco co nepochopím. Člověka, který neví jestli je bolševik nebo bojovník za Srbsko zvolili za místopředsedu. S takovým uřvaným a vzteklým člověkem za jedním stolem sedět nebudu i když je to jen pohřební hostina. Přijdete na to kdo to byl?

Re: Jeden vysoce postavený soc.demokrat řekl.

(Josef z Děčína., 10. 4. 2018 6:26)

Vím kdo to byl. Bohužel s Foldynou se nikdo nechce hádat. Blbec je nebezpečný ze všech stran.

S Foldynou jde strana do řiti.

(Divoch, 8. 4. 2018 8:42)

Jestli někdo mění stranu tím. že zvolí Foldynu za místopředsedu je buď blázen nebo škodí straně. Foldynu už nikdo na Ústecku nechce a delegáti se chovají jako dřeva. Foldyna jen žvaní, slibuje a machruje. Ten chlap neví kdo je a kam patří. O tom by měl někdo napsat jak se ČSSD vůbec nezměnila, ale zbláznila.

Tož kluci od bobří řeky šanci ještě mají.

(Jituna z Chomutova, 6. 4. 2018 13:32)

Možná jim Babiš ministerstvo vnitra předhodí, ale růžovou mafii to nezachrání a někteří potáhnou za katr. Jenže mnoho lidí s oranžovým nádechem se prohání v ANO a ti se oranžovým manýrům neodnaučí a budou krást, kde se jim to hodí a kde jim to dovolí. Nakonec ministr zemědělství jde příkladem. O mnoha jiných záležitostech raději pomlčím. Kolik dostal Babiš dotací za vyhoštění tří diplomatů Ruske i když případ Skřípal opravdu skřípe? A kolik dostal za únos Nikulina asistent USA Pelikán do USA?

Re: Tož kluci od bobří řeky šanci ještě mají.

(Zima, 7. 4. 2018 5:22)

Myslíte,ale budou vypadat jak posedlí ministerstvem vnitra a lidé si začnou klást otázku proč? O co jim vlastně jde?

Re: Re: Tož kluci od bobří řeky šanci ještě mají.

(Marfuša, 7. 4. 2018 5:28)

Mají strach, aby jim nevypadali všichni kostlivci ze skříní a nemusel se zřizovat oranžový kriminál extra.