Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimola se v Litoměřicích představil jako chlap, který ví co chce.

3. 6. 2018

Ve čtvrtek 31. května léta páně 2018 se v parném vedru uskutečnila schůzka nejen členů ČSSD se statutárním místopředsedou ČSSD Jiřím Zimolou. Setkání, které bylo reakcí na smýšlení některých členů v okrese na některé poznámky a reakce vedení ČSSD zaslaných v mailech a na sociálních sítích se jednou větou vydařilo. Já osobně považuji za škodu, že nepřišli mnozí z vedení MO, okresu a nepřišel ani předseda kraje, který je domovem právě v okrese Litoměřice. Kde jinde si chtějí ti co mají jiný názor vyříkat své představy? Pokopávání do kotníku a kecy okolo jsou tou nejhorší alternativou pro celou stranu i její sympatizanty a voliče. Jiří Zimola řekl naprosto jasně, že ČSSD bez konsolidace a usmíření uvnitř nemá velkou šanci ve volbách na podzim. Nejdůležitější otázkou je jít do vlády nebo nejít? Obojí je špatné rozhodnutí, ale pokud chce ČSSD obhajovat náš program a prosazovat zvýšení minimální mzdy, růst platů ve zdravotnictví, školství a jinde nebo změny zákonů a pomáhat nejen zaměstnancům, ale i malým podnikatelům a pracovníkům OSVČ nejde to dělat z opozice. Navíc je nutné si přiznat, že opozice je naprosto v troskách. Pravice, kde je ODS, KDU-ČSL, Stan, TOP09 na straně jedné to nepřichází v úvahu a nespojuje nás ani program. Piráti na straně druhé se zatím hledají. KSČM má podpořit vládu a SPD zůstává stejně jako podobné strany v jiných zemích nepřijatelná a nevyzpytatelná. Koaliční smlouva je napsaná tak, aby vláda byla stabilní a pokud se bude plnit náš program není možné hlasovat z opozice proti levicovému programu. Víme, že i v této koalici číhají mnohá nebezpečí, ale bez boje není nic. Zimola zmínil i situaci v krajích a poukázal na to, že řešení otázek a problémů ČSSD v médiích straně škodí. Bylo řečeno a odpovězeno mnoho otázek i mnoho dalšího, ale to až příště až po referendu.

 

Já k tomu na konec dodávám, že Jiří Zimola má v mnoha věcech pravdu, ale nedají se popřít ani problémy na straně druhé. Média používají obě strany, když se jim to hodí a referendum není od toho, aby dopadlo na 99%. Škoda jen, že se stále podává hlášení právě médiím o stavu referenda. Je to asi jedno, ale je to ubohost. Jeden sociální demokrat mi řekl jestli si dovedu představit, že v budoucnu budeme ještě hrabat prstíčkem po Sobotkovi. Já si to představit dovedu, neboť už jsem zažil v životě mnohé kotrmelce, které převrátily politiku u nás vzhůru nohama. Na druhou stranu si myslím, že ČSSD je třeba probudit. Žádná strana nemůže existovat bez vnitřní kritiky a diskuse, žádná strana nemůže lidi vyhazovat za názor a už vůbec ne, pokud je pravdivý. Strana však musí umět prodat to dobré co pro lidi udělala a v ČSSD jako by přestali pracovat ti co to uměli. Stejně tak je třeba se přestat mstít. Jak těžko se musí žít lidem, kteří se od křivd nedovedou oprostit a zasévají kolem jenom zlo. Že jich nějak přibývá je dáno tím, že politici je sami pěstují. Pro příklad jak v ČSSD přetrvává msta nemusíme chodit daleko. Jedná se o Jiřího Paroubka, který nepatřil k mým favoritům, ale měl v sobě něco co každý nemá. Třeba ten motor z buldozeru a za kamaráda marťana, byl prostě osobnost, která může pomoci i dnes. Pokud ne nedá se nic dělat, ale když to ani nezkusím v době, kdy v ČSSD zatím platí, že hůř už být nemůže, tak potom kdy? Navíc strach není dobrý rádce a hlavně se bojí ti co nic nikdy nedělali. Na závěr jen jedinou větu. Jiří Zimolo bylo nám s vámi dobře a vám s námi snad také. Tak zase někdy přijďte pobejt.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vykopte Hamáčka

(Ham, 14. 6. 2018 9:58)

Je to trouba. A podporuje pražské mafiány.

Zdravím v Litoměřících.

(Josef z Děčína., 12. 6. 2018 6:25)

Zimola je jeden z dobrých, Hamáček je spojený s pražskou mafií, která nevolila Zimolu předsedou. Pražáci a středočeši nám dělají jen ostudu. Miloši Pocheho ne držíme palce.

Re: Zdravím v Litoměřících.

(Uta, 12. 6. 2018 12:57)

Pražáci jsou hrobaři ČSSD a největší mafie po Ústeckém kraji. Nebo už vedou, když v Ústí se ničí mezi sebou včetně střelby.

Re: Re: Zdravím v Litoměřících.

(Husa, 13. 6. 2018 7:41)

Myslíš Romana tak to byl kamarád Paroubka, který mafii na Ústecku proslavil a postavil, ale o tom by autor stránek měl něco vědět, že Jene?

Re: Zdravím v Litoměřících.

(Socánek, 14. 6. 2018 6:33)

Poche je oranžové neštěstí a hlupák, který za podporu Hamáčka chce funkci ministra zahraničí. Pak že Hamáček není druhý Sobotka. Jen obyčejný břídil.

O co jde?

(Kuba z Ústí, 11. 6. 2018 6:31)

Jde o to jestli se dá zachránit ČSSD ještě teď nebo za pár roků. Probíhá boj mezi Sobotkovým křídlem a Zimolovým. Způsob působení Sobotky byl poněkud nešťastný a jeho lidé si to nechtějí přiznat.

Re: O co jde?

(Babiška, 11. 6. 2018 6:43)

V ČSSD se válčí pořád.

Zimola je z nich nejlepší.

(Hurvínek, 10. 6. 2018 5:20)

Hamáček je Sobotka v menším provedení.

A co Hašek

(Pavouk, 8. 6. 2018 12:45)

Slyšel jsem, že také přijede do Litoměřic Hašek. Byl u Vás?.

Re: A co Hašek

(Fiškus, 8. 6. 2018 12:49)

Hašek je příliš opatrný i když nevím proč? Snad se nebojí?

Re: A co Hašek

(Zikmund, 9. 6. 2018 7:04)

Hašek nepřijel má mnoho funkcí, ale ani senátor, někdo z kraje nepřijel. Kde jinde chtějí ti blbci jednat když ne na takovém formálním jednání. Navíc je to o lidech. Třeba taková Ryšánková dostala darem od Marksové funkci ředitelky v domově důchodců v Terezíně a měla by být vděčná. Nemá čas přijít pozdravit ani partajního podšéfa což považuji za ubohost, ale ta se nezmění a také důchodci vezmou kramle.

Nikdo se nikomu nezavděčí.

(Hurvínek, 5. 6. 2018 11:05)

Setkání se Zimolou bylo velmi dobře připraveno po všech stránkách včetně občerstvení. Šlo jen o to přestat trucovat a přijít. Byl to podvečer plný diskusí, připomínek a názorů. Každý se mohl zeptat na cokoli. Já mohu jen říci, že to Zimola ustál a pokud vše dodrží možná bude pro ČSSD líp. Problémem je referendum, ale nemělo by být problémem nepřekonatelným.

Re: Nikdo se nikomu nezavděčí.

(Anna, 6. 6. 2018 6:01)

Škoda, že u nás nikdo nic neoznámil ani členům. Je jaksi mrtvo pod Lovoší a s Jandou líp nebude.

Re: Re: Nikdo se nikomu nezavděčí.

(Luboš, 7. 6. 2018 6:51)

Pokud bude zájem jde udělat na podzim setkání s občany, ale je třeba začít něco dělat a ne pořád házet do činnosti vidle. Běží referendum a nikdo se nesnaží s lidmi mluvit hlavně na MO. Většina z nich a nejen na Litoměřicku je polochcíplá.

Re: Nikdo se nikomu nezavděčí.

(Pikola, 7. 6. 2018 19:24)

Ale překvapil mě Hamáček podporou Paroubka. Nejsem si jistý, že to pomůže, ale buldozera ČSSD potřebuje.

Re: Re: Nikdo se nikomu nezavděčí.

(Socánek, 8. 6. 2018 12:44)

Jen idiot věří tomu, že arogantní a namyšlený Paroubek ČSSD zachrání.

Škoda, že nikdo nedal vědět.

(Socánek, 4. 6. 2018 7:11)

Se Zimolou bych se rád setkal považuji ho za jednoho, kterému jde o ČSSD a ne o koryta. Když bude nějaké setkání dejte vědět i na vesnice.

Re: Škoda, že nikdo nedal vědět.

(Lipka, 4. 6. 2018 7:14)

Okres o tom nevěděl ani to neorganizoval. Nejsme rozhádaní jen se dělají naschvály.

Re: Re: Škoda, že nikdo nedal vědět.

(Lenka, 4. 6. 2018 7:23)

Lipko a co pozvat Zimolu oficiálně? Třeba i Hamáčka to nejde? Udělat to tak, že bychom mohli přijít i my sympatizanti a vyhození? Bojíte se nebo čekáte až přijde konec?

Re: Re: Re: Škoda, že nikdo nedal vědět.

(Lipka, 4. 6. 2018 7:26)

A proč to neudělá OVV? Grunt byl a je k ničemu. Proč volíte lidi, kteří o ČSSD ví úplné hovno. A to nejde svádět jen na okres, ale na okresní konferenci, kde se zase jede po staru.